1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

משגיח הכשרות החסידי נתקע בשלג ולן לילה במסגד, שם התפלל

אזרחים רבים בטורקיה התבקשו הלילה להסתגר בבתים בעקבות שלג כבד שמכסה את המדינה. משגיח כשרות חסידי שנתקע עם רכבו בסופת השלגים פונה במשאית צבאית למסגד, שם בילה את הלילה וגם התפלל. "זאת סיטואציה שלא נשכחת כ"כ מהר, הייתי במשטרה והיחס היה נפלא"

יענקי פרבר, כ"ג שבט תשפ"ב 25/01/2022 21:00

"סיטואציה בלתי נשכחת" הרב ישראל אלבום הרב ישראל אלבום צילום: באדיבות המצלם

הקור המקפיא השורר בטורקיה שצפוי להימשך גם מחר (רביעי), הוביל לשלג כבד שהחל לרדת ביום שני האחרון במדינה ואזורים רבים כוסו בלבן בגובה רב, בעיקר בעיר אורפה שבדרום מזרח המדינה. בשל המצב, השירות המטאורולוגי הטורקי קרא לתושבי איסטנבול, העיר הגדולה בטורקיה, להישאר בבית.

למרות שהרשויות פעלו ללא הפסקה לפינוי הכבישים, נרשמו עומסי תנועה רבים בכבישים פחות מרכזיים. ההערכה היא שהשלג ימשיך להשפיע על המחוז במהלך היומיים הקרובים.

רבה הראשי האשכנזי של טורקיה, הרב מנדי חיטריק, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי חברו שהגיע לאיסטנבול לעבודתו כמשגיח כשרות, נתקע במקום. "גם חברי הרב אלבום היה בפקק התנועה בכביש E-5 באיסטנבול הוא לקח את זה ברוח טובה, מאות מטיילים תקועים בכל רחבי המדינה בשל סערת השלג הכבדה, אני ממשיך לקבל שיחות טלפון לספק אוכל כשר מאנטליה אנקרה וטרבזון".

עוד כתב הרב: "דיברתי עם הרב אלבום, הוא העביר את הלילה במסגד בארנבוטקוי ליד שדה התעופה באיסטנבול".

הרב אלבום רוקד בשלג.

בטורקיה ישנם כ-400 מפעלים של מזון שעובדים עם גופי כשרות שונים מרחבי העולם, כולל שרותי הכשרות של הרבנות המקומית של טורקיה בראשות הרב חליווה והרב חיטריק, לטורקיה מגיעים משגיחי כשרות רבים מכל העולם היהודי בדגש על משגיחים חרדים, כולל מגופי כשרות בישראל, הרב מנדי חיטריק נמצא בקשר עם משגיחים רבים, וסייע גם למשגיח החביב שנתקע בשלג הרב שנערם באיסטנבול.

המשגיח, הרב ישראל אלבום, סיפר ל'בחדרי חרדים', כי הוא היה תקוע מהשעה 14:00 בצהריים ועד השעה 02:00 בלילה בתוך הרכב, ואז לקחו את האנשים התקועים במשאיות צבאיות ולפנות בוקר לקחו אותם למסגד ענק הצמוד לשדה התעופה של איסטנבול.

פינוי נהגים במשאית צבאית.

"האנשים היו מאד נחמדים ועזרו לנו, היינו בתוך המסגד המחומם, בשעה 11 בבוקר לקחו אותנו חזרה לרכב שלנו, ומשם נסענו חזרה למלון, 25 שעות היינו בדרכים, הרב מנדי חיטריק עזר לנו מאד, זאת סיטואציה שלא נשכחת כל כך מהר, הייתי בתחנת המשטרה עם המון אנשים שנתקעו, והיחס היה נפלא".

עם הנהג הטורקי שחילץ אותו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קראנו בשבת בפרשה; בכל המקום אשר אזכיר את שמי אבוא אליך וברכתיך  (ל”ת)

  יוסי

 2. איש מדומיין  (ל”ת)

  יואלי

  • הרב אלביום האיש והחיוך והחסד  (ל”ת)

   דש

 3. אחד המשגיחים החשובים  


 4. כבוד לנדבורנה רוזנטל  (ל”ת)

  החברים מירושלים

 5. מי זה הגובלין הזה ?  (ל”ת)


 6. האם מותר להתפלל בתוך מסגד? הרמב"ם כתב איגרת לעזור לעשות תשובה למי שנכנס למסגד! וכי זה מקום לתפילה?  (ל”ת)

  תשאלו רבנים מומחים לפני שאתם חושבים על זה

  • הרמב"ם עצמו סובר שאיסלאם זה לא עבודה זרה, ואין כל כך בעיה להיכנס למסגד וכלי, אבל זה נידון ידוע משכבר הימים והשנים, ולכן הערתך היא שלא כדין. (ל”ת)

   א ליידיגע פוסטע וועגאלע.

  • אכן להתפלל שאלה להכנס זה לפיקןח נפש  (ל”ת)

   דוד

  • לדון לכף זכות 

   אני

 7. הוא חסיד נדבורנא בני ברק ומתנדב חבדניק מוזר  (ל”ת)

  מושקא

  • קנאה זו מידה מגונה  (ל”ת)

   אמת

 8. זקן לבן שלג לבן רק משיח שיבוא .  (ל”ת)


 9. איש חמוד! כיף לראות כתבה עם חסיד שמח בשלג, שלוקח את הקברים בקלילות...  

  מ

 10. איש מיוחד! משמח לראות כתבות כאלו...  (ל”ת)

  מישהי

 11. מסגד זה לא בית תפילה נוצרי, ובאסלם לא עובדים עבודה זרה להבדיל מהנצרות. לא מקום ראוי אך אין גם בעיה הלכתית בכך כי זה לא בית עבודה זרה  (ל”ת)


;