י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
אלו הצירים שייחסמו

ההנחיות והאזהרות: בצפון נערכים לסופת השלגים

במחוז הצפוני של המשטרה נערכים לקראת הסופה 'אלפיס' שתביא איתה הצטברות של שלג ביישובים רבים | צירים רבים צפויים להיסגר לתנועה | אלו ההנחיות לקראת מזג האוויר הסוער

ההנחיות והאזהרות: בצפון נערכים לסופת השלגים
כוחות המשטרה בדרכים הבוקר צילום: דוברות המשטרה

על פי תחזיות מזג האוויר, החל מהיום (רביעי) צפויה להגיע לישראל הסופה 'אלפיס' שתכלול מערכת חורפית: מזג אוויר סוער המלווה בגשמים ורוחות, ובסבירות גבוהה להצטברות של שלג בפסגות הרי הצפון.

נוכח מזג האוויר החורפי הצפוי, משטרת ישראל נערכה בכוחות מתוגברים למתן שירות וסיוע לציבור משתמשי הדרך ושמירה על חייהם וביטחונם של התושבים.

הצירים שייחסמו לתנועה ברמת הגולן בשל תנאי מזג האוויר:

- צומת הטנק כביש 99.
- צומת מצוק עורבים כביש 959.
- צומת קדמת צבי צפון כביש 91.
- צומת המפלים כביש 87.
- חסימה צומת רמת מגשימים כביש 98.

משטרת ישראל תפרסם כל העת מידע בגין חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר. מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110.

במשטרה קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.

כמו כן יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה לבעלי רכבי השטח, טרקטורונים ואופנועי שטח, התנאים קיצוניים, הזרימה בנחלים בעוצמות לא רגילות, יש להימנע מכניסה לאיזורים מוצפים ומסוכן ביותר לחצות נחלים זורמים. קשה מאד להעריך את עוצמת הזרימה והיא עשויה להתגבר בפתאומיות. מומלץ להישאר בבית ולדחות את הטיולים עד לאחר הפסקת הגשמים.

במשטרה ממליצים שלא להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות אודות כל מפגע שעלול להוות סכנה לציבור ולמשתמשי הדרך בפרט.

היערכות המשטרה כוללת תאום מול כלל גופי החירום וההצלה והכנת כוחות שיגיעו למוקדים בהם יידרש טיפול מידי כתוצאה ממפגעי מזג האוויר, וזאת בכדי למנוע מפגעי בטיחות ופגיעה בשלומם של כלל משתמשי הדרך. במקרים של חסימות צירים כתוצאה משלג שיערם, יתבצע שימוש בכלים הנדסיים לפינוי השלג ופתיחת הצירים, כמו גם מיקוד מאמץ לחילוץ אזרחים שנתקעו.

משטרת ישראל ערוכה לתת מענה ביחד עם כלל גופי החירום וההצלה לתרחישים שיגרמו כתוצאה ממזג האוויר הסוער, בדגש על מניעת פגיעות בנפש, הצלת חיי אדם, חילוץ לכודים, מתן מידע שוטף לציבור, הכוונה וחסימה של צירי תנועה בהם קיימת סכנת החלקה ממשית.

להלן כללי בטיחות לנהיגה במזג האוויר סוער

- בטרם הכניסה לרכב חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.

- יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים.

- יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג.

- יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

- יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת הנהיגה ברכב:

- יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות.

- יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה.

- כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

- יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

- שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

במצב של הצטברות שלג על הציר:

- נהיגה על שלג שנערם מהווה סכנה לנהג וליתר משתמשי הדרך בשל סכנת החלקה. יש להימנע מנסיעה על ציר מושלג ובכל מקרה לנהוג במהירות נמוכה שתאפשר זמן תגובה סביר לנהג, להימנע מעצירות פתע ולשמור מרחק מהרכב שמלפנים.

- בתנאי ראות קשים במיוחד בשל מזג האוויר הסוער או תקלה ברכב – יש להימנע מנהיגה ובמידת הצורך לעצור בצד הדרך במקום בטוח.

- שלג שנערם מושך אליו אזרחים רבים ובפרט ילדים – על כן, יש לוודא כי בכל מקרה ננקטים כלל אמצעי הזהירות והבטיחות בדרכים ובכלל, בכדי למנוע היפגעות מכלל גורמי הסיכון הקיימים במזג האוויר הסוער.

- בכל מצב חירום בדרכים ובכלל - יש להתקשר בהקדם למוקד 100 של המשטרה.

משטרת ישראל שלג אלפיס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד