1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

צפו: חברי 'לב טהור' נצפו ביעד אירופאי חדש והאזרחים חוששים ומודאגים

האם חברי 'לב טהור' מצאו יעד חדש להשתכן בו? התקשורת הבוסנית מדווחת ביממה האחרונה כי אנשי 'לב טהור' השתכנו בשטחה | אזרחים שקראו על עברה של הכת, מודאגים. בשיחה עם התקשורת אמרו; "אין להם מקום כאן. כל התירוצים לא מקובלים, אנחנו רוצים פתרון" | צפו

יענקי פרבר, כ"ה שבט תשפ"ב 27/01/2022 07:44

"אנחנו מפחדים על הילדים" אנשי לב טהור בבוסניה אנשי לב טהור בבוסניה צילום: באדיבות המצלם

לאחר שניסו את ארה"ב, קנדה, רומניה, טורקיה, אלבניה, מולדובה וניסו גם את כורדיסטן בדרך לאיראן, כעת קבוצה מכת 'לב טהור' נמצאת בסרייבו בירת בּוֹסְנִיָּה וְהֶרְצֶגוֹבִינָה. 

בתקשורת המקומית בסרייבו דיווחו כי אנשי כת לב טהור נמצאים בעיר וציינו כי "מנהיגי הכת הזו הואשמו בפשעים החמורים ביותר", והאזרחים מודאגים מבואם.

אחד השכנים סיפר לתקשורת המקומית: "נשים לבושות בבורקות, מכוסות, כך גם בנות. גברים ונערים לבושים אותו דבר. הם כל הזמן צופים בנו, ברגע שאני פותח את דלת הבית, אני מבין שאחד מהם צופה בי מהמרפסת או מהחצר. אני מרגיש מוטרד ומודאג. אנחנו מפחדים על הילדים".

התושבים מדגישים כי הם מאמינים "שלקבוצה הזאת אין מקום כאן" וכי הם "מתעקשים שהם יעזבו". כמה מהם אמרו "אנחנו נמכור את הבתים שלנו. אנחנו לא רוצים לחיות בסביבה שבה אנחנו לא מרגישים בטוחים לילדים ולמשפחות. האם לחכות שמשהו יקרה? אין להם מקום כאן. כל התירוצים לא מקובלים, אנחנו רוצים פתרון".

תושב המקום אמר כי הוא קרא באינטרנט שהקבוצה שהתיישבה בשכונתם, היא "קבוצה דתית קיצונית, אשר התמודדה עם האשמות בחטיפת ילדים, נישואי קטינים והתעללות בילדים".

מדינת בּוֹסְנִיָּה וְהֶרְצֶגוֹבִינָה, היא מדינה באזור חבל הבלקן שבדרום אירופה עם שטח של כ-51,129 קילומטר רבוע ואוכלוסייתה מונה כארבעה מיליון אזרחים.

אנשי לב טהור בבוסניה אנשי לב טהור בבוסניה צילום: באדיבות המצלם

אנשי לב טהור בבוסניה אנשי לב טהור בבוסניה צילום: באדיבות המצלם

אנשי לב טהור בבוסניה אנשי לב טהור בבוסניה צילום: באדיבות המצלם

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה רוצים מהם, תתנו להם לחיות היכן שהם רוצים, הם אנשים לא פחות מכל אחד אחר  (ל”ת)


  • הם לא פחות אנשיםמכל אחד אחר ??? רק הם יכולים לכתוב משפט כזה (ל”ת)


  • ל-1הבנו שאתה טרול מהכת.אתה לא תשב בשקש ולא איפה שאתה רוצה.אתה משמיד דורות של ילדים ולא ניתן לזה יד.זה פשע נגד האנושות (ל”ת)


 2. אומרים שהם מסוכנים, גם אם זה נכון, אבל כך כל הזמן להצר את צעדיהם ממדינה למדינה, ולעקוב אחריהם כמו שהשלטון כאן עושה להם זה גרוע בהרבה הרבה יותר, נע ונד הייתי בארץ.  (ל”ת)


  • מעולה ! חזירים אכזריים שכמותכם ,נכנסים לאתר לקבל רחמים -שלכם אין ? הקב''ה לא נותן מנוח לכף רגליכם כי אתם נאצים בלבוש מטעה  (ל”ת)


  • תגובה לשתיים: השיטה של להגיב בתחילה כביכול נגד הכת ואז במשפט שני לצאת להגנתם או להסביר אותם כבר לא תופסת נשמות...אויר ארץ ישראל מחכים..אתם לא יכולים לחשוב שאנחנו מטומטמים פה או שתשקרו ותעברו את זה.אנחנו מאוד חדים. (ל”ת)


 3. לא הבנתי רוצים שהם יגורו בירח? הם הרי צריכים לחיות באיזה מקום, וכאן הרי אין להם סיכוי, אז תשחררו אותם לנפשם, די!  (ל”ת)


  • שוב ושוב מגיב כאן הנציג הרשע של לב טהור ...האכזר הזה מבקש רחמים ואפילו אלוקים לא מרחם עליכם ,תפרקו את הקהילה אז יהיה אולי מקום עבורכם עד שתגיעו למאזניים של מעלה ומשם ישר לגהנום שעשיתם לאחרים (ל”ת)


  • עד שלא ישחררו את מי שצריך לשחרר, והם יודעים טוב מאוד את מי, לא נשחרר אותם. נשבעתי ואקיימה (ל”ת)

   קוצץ הכרמים

  • אנחנו רוצים שיהיו בכלא.כל הראשים.והנשים שלהם. (ל”ת)


 4. מה רוצים מהם? שיקפצו לים? לא תעמוד על דם רעך,  (ל”ת)


  • לא תעמוד על דם רעך -תגידו על לעצמכם על עצמכם (ל”ת)

   לא ייאמן

  • תגובה ל4: לא תעמוד על דם רעך -אתם לא במקום של לתת מוסר,רחוק מכך,רחוק מאוד.כל עוד עמדתם ועומדים על דמם של ילדיכם וילדינו. (ל”ת)


 5. יש להם מה לדאוג, הם יחטפו להם ילדים, כמו שחטפו ילדים גאוטמלים  (ל”ת)

  הרודפת

  • יש לך IQ של נעל! את בטח לא יודעת איפה זה גווטמלה (ל”ת)


  • למה לחיות בפחדים וסיוטים, יש כדורים בבית מרקחת שמסדרים את זה על הצד היותר טוב, ולגופו של עניין אין שום עניין להקצין את הסוגיא הזאת (ל”ת)


  • כת מסוכנת ואכזרית שמתחפשת ליהודים חרדים  (ל”ת)


  • למגיב שמציע לקחת כדורים נגד פחדים זאת השיטה הישנה שלכם,ניתן לראות את החולי דרך התגובות,כל מי שהיה מתנגד בכת עןד כשהיתה בקנדה היו לוקחים אותו ומסבירים לי שיש לו בעייה מוחית והוא חייב כדורים .פה אנחנו לא בכת אתם יכולים לעבוד על האנשים המסכנים שתחתיכם ולא על כל העולם טפשים! (ל”ת)


 6. טוב מאוד!!! מצווה לרדוף רשעים!  (ל”ת)


 7. רדיפה בסגנון נאצי!  (ל”ת)


 8. "תנו לחיות לחיות" למה התלבשו עליהם כל הזמן, הבנו, הם אנשים שמאוד מאוד קפדנים בחרדיות שלהם, אבל מה זה כל הרעש והרדיפה נגדם? והאלוקים יבקש את הנרדף  (ל”ת)


  • הם לא חיות, הם מפלצות. אנשים שמזיקים לאחרים אין להם זכות קיום. מי שלא יודע שיישב בשקט (ל”ת)

   דורי

  • נא לדייק-מאוד אדוקים בכפירה שלהם:ושמישהו יקום ויגיד כבר-זהו סחר בבני אדם ,פשוטו כמשמעו,מחתני ילדים סוחרי תינוקות,הסרתם מדרך תורה,מכות רצח,השפלות,עונשים,הרעבות,מניעת אוכל,חטיפות ילדים מהיום הראשון שהכת הקליפה הזאת קיימת ,שקרים ללא סוף,שוחד אנא נגיע?ילדים תינוקות של בית רבן זועקים ! רוצים ללמוד תורה!!!!אתם עוצרים אותם,ומי ירפא את נפשם הפצועה והמיוסרת ללא אם ואב? מספרים להם שכולם כופרים ורשעים וטמאים ואתם הצדיקים. (ל”ת)


 9. המדינה מתעסק בזוטות, יש איום גרעיני ויש אומיקרון ויש התייקרות של כל המוצרים ויש ויש ויש, והמדינה מתעלמת מהכל ומתעסקת עם אנשים שכבר מזמן הכריזו שהם לא אזרחים של המדינה, והמדינה עדיין לא הבינה את זה  (ל”ת)


  • לא יעזור החרטות שלכם, עם הגרעינים, עם האומיקרון והמלפפון, לא נעזוב את הכת הזו עד שנפרק אותה ונמחק אותה  (ל”ת)

   אבי

  • 9 המדינה או לא המדינה ,שחרר אותנו מפסיכולוגיה בשקל ורבע.פושעים רודפים נקודה (ל”ת)


 10. אוריאל יוסף גולדמן, הבטחנו לכם שלא יהיה לכם מנוח בשום מקום. לא נעזוב אתכם עד שנמצה איתכם את הדין. עד שתניחו לכל האנשים שגנבתם את נפשם וליבם. ד"ש לאחים ויינגארטיין, קצת דחוק בימים האחרונים אני מבין.  (ל”ת)

  קוצץ הכרמים

 11. כת ארורה,ילדים קטנים נמצאים מוזנחים ומסתובבים ללא מעש,ילדים וילדות חוטפים מכות רצח מידיים גדולות של מי שאמור לשמור עליהם ,מחותנים בהסכמת אמהות שהן צל של עצמן וממילא אין להן שום קביעה,וחוזר חלילה,עוד תינוקות שנולדים לתוך הרוע הנורא הזה!!!!! נמשיך לבכות לזעוק ולצפות לישועה שלך טאטע!!!!!  (ל”ת)


;