1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

טעות בזיהוי: שני לוחמים נפצעו מירי כוחותינו

במהלך סיכול הברחת סמים בגבול מצרים נפצעו הלילה שני לוחמי מג"ב - מירי כוחותינו | הלילה, התרחשו כתשע הברחות סמים שכללו ירי מסיבי של חוליות מבריחים

צביקה סגל, כ"ה שבט תשפ"ב 27/01/2022 07:59

תשע הברחות בלילה חיילים. אילוסטרציה חיילים. אילוסטרציה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שני לוחמי מג"ב נפצעו הלילה באורח קל במהלך סיכול הברחות על ידי כוח צה"ל ויחידת המסתערבים בגבול מצרים. השניים נפצעו מירי כוחותינו כתוצאה מטעות בזיהוי.

במהלך הלילה, התרחשו כתשע הברחות סמים שכללו ירי מסיבי של חוליות מבריחים לעבר שטח ישראל במרחב החטיבה המרחבית פארן. לוחמי צה"ל, זיהו את מוקדי הירי ופתחו בירי חזרה לעבר מקורות הירי על מנת לסכל את ההברחות.

הכוחות סיכלו ההברחות ותפסו כ-400 ק"ג סמים בשווי מוערך של כ- 8,000,000₪ כתוצאה מטעות בזיהוי, כאומר, נפצעו שני לוחמי מג"ב באורח קל מירי כוחותינו. מצה"ל נמסר כי האירוע מתוחקר.

כזכור, רב-סרן אופק אהרון ז"ל ורב-סרן איתמר אלחרר ז"ל נהרגו לפני שבועיים בתקרית ירי בבסיס נבי מוסא שבבקעת הירדן. תחקיר ראשוני שביצע צה"ל העלה כי בעקבות גניבה שהתבצעה בבסיס לילה קודם לכן, יצאו מספר קצינים במטרה לתפוס הגנבים. קבוצה נוספת של קצינים יצאה אף היא לחיפושים, ללא תיאום.

במהלך הסריקות זיהה אחד הקצינים דמות חשודה, אותה חשד כאחד הגנבים. הטעות בזיהוי גררה ירי משני הצדדים, שהיו בטוחים כי נתקלו בחוליית גנבים. כתוצאה מהירי הדו צדדי נהרגו שני הקצינים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה בדיוק קורה בצד השני של הגבול?! אין שם צבא?! מה בדיוק כתוב בהסכמי השלום?! נשק לא, וסמים כן?!  (ל”ת)


 2. צר לי מאוד על הפצועים, אבל צה"ל צריך לעשות חשבון נפש עמוק אולי הוא פוגע הלוך ושוב בציבור החרדי ומהתל בהם עם גזירת הגיוס, אני לא יודע דברים נסתרים אבל אולי באמת הגיע הזמן להציק לחרדים  (ל”ת)


  • כנראה התכוונת להפסיק להציק, ואכן יש משהו בדבריך (ל”ת)


 3. זה כבר הפעם השלישית, היה לפני שבועיים הרוג בכזה סיטואציה, והיה שבועיים לפניו את המסוק שהתרסק, הכתובת על הקיר, גזירת הגיוס נגד החרדים.  (ל”ת)

  יוסל'ע

 4. הכתובת על הקיר - גיוס בני הישיבות, למה צה"ל חושב שהתורה הקדושה תידום לנוכח גזירת הגיוס, ואל תשכחו שעוד החודש הזה היה לנו מסוק צבאי שטבע בים, זה אומר דרשני.  

  יונתן

 5. איזה כאב  (ל”ת)


 6. צה"ל צריך לערוך יום תפילה בפלוגות שלו, זה לא שייך שכל שבוע נשמע על פאנצ'ר כזה,  (ל”ת)


 7. רבותי להתעורר  (ל”ת)


;