י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
"אני בעצמי הגעתי משם"

מיסיונרית נוצרית הפכה לחרדית ונלחמת במיסיונרים שנטמעים בין חרדים

במשך שנים פעלה שאנון נוסן כמיסיונרית נוצרית, אך התגיירה והפכה לאחת הלוחמות הגדולות כיום במיסיון, תוך שהיא משתמשת בניסיונה הרב כדי לגלות נוצרים שמתחפשים לחרדים כדי לנסות לשכנע יהודים להתנצר. היתרון שלה מעניק לה את הכישורים לזהות מי הוא מתחזה

מיסיונרית נוצרית הפכה לחרדית ונלחמת במיסיונרים שנטמעים בין חרדים
צללית. אילוסטרציה צילום: unsplash

ארגון 'בינינו' עוקב אחר הפעילות המסיונרית בכל העולם ומדווח על כל מקרה של פעילות מסיונרית של נוצרים שמסווים כחרדים. בראש הארגון עומדת שאנון נוסן, שמספרת ל'בחדרי חרדים' על המהפך הגדול שעשתה בחייה. "אני יודעת מהן דרכי הפעולה של המיסיונרים, אני בעצמי הגעתי משם, אני פעלתי כמיסיונרית בעצמי, וניסיתי לחבור ליהודים ולהסיתם, ורק בדרך נס הוביל אותי הקב"ה אל העם היהודי ולמגורים בארץ הקודש".

היא מספרת שהיא נולדה למשפחה נוצרית, "אבא שלי היה מטיף בכנסייה ואמא שלי גם הייתה נוצרייה. הייתי נוסעת עם אבי לכנסיות, וראיתי אותו מטיף ומלמד את האידיאולוגיות".

שאנון אומרת כי הפעילות של המיסיונרים מתמקדת גם באנשים שנמצאים במצבים קשים, כשהם חווים בדידות או דיכאון, "גיליתי שדיבור ישיר נכנס ללב של הרבה מאוד צעירים שמחפשים את עצמם, ואפשר ככה לשכנע אנשים".

עוד היא אומרת ל'בחדרי חרדים' כי "מיסיונרים מוכנים להשקיע סכומי כסף שלא יאומנו, במטרה לגרום ליהודים להתנצר", היא מציינת שזה קושי שיש לה כיום. "כמי שעומדת בראש ארגון 'בינינו', אני רואה שהמשאבים שמופנים מאותם ארגונים מיסיונריים כלפי היהודים הם אינסופיים. זוהי מבחינתם השליחות ברמה הגבוהה ביותר שהם יכולים לקיים".

שאנון חשפה מספר רב של נוצרים שהתחזו לחרדים כדי לנסות לשכנע יהודים להאמין ב'אותו האיש'. והיא מכירה את השיטה שלהם. "הבנתי כמסיונרית בעצמי, שאם אזכיר את המילה 'כנסיה', יתרחקו ממני, אבל אם אזמין אותם לבוא ל'מפגש של אנשים המאמינים בתנ"ך', ומשם להתקדם". שאנון נפגשה עם יהודים רבים וניסתה לשכנעם, אך אז נפלה על מישהו ששלח לה חומר נגד טענות המסיון, והיא למדה את החומר מבחינת "דע מה שתשיב", אבל אז אירע המהפך. "הבנתי פתאום שכל החיים האמנתי במשהו שהוא שקרי. אי אפשר לתאר את גודל הטראומה, כי עד אז הנצרות הייתה חלק כל כך מוחשי ממני, וכשהכרתי בכך שהיא שקרית, הרגשתי כאילו שלוקחים חלק מהגוף שלי ואני מאבדת את כל הזהות".

לדבריה: "מאז שיניתי את חיי במאה שמונים מעלות. התחלתי ללמוד את התורה, על המנהגים ועל המצוות, כל מצווה העסיקה אותי ריתקה אותי. בהתחלה לא ידעתי שאכן אתגייר, אבל מהר מאוד כבר היה ברור לי שלשם פניי מועדות".

כיום שאנון נשואה ומתגוררת בארץ, היא אם לארבעה ילדים, "שני הילדים הגדולים שלי יודעים על העבר שלי, אבל הם לא מכירים כלום מהנצרות. הם גדלו לתוך חינוך יהודי דתי, הם לומדים תורה בצורתה הטהורה, ובכל פעם כשאני שומעת אותם לומדים ומשננים, זה מעניק לי את הרגעים הנפלאים ביותר שיכולים להיות".

שאנון מבקשת את עזרת הציבור בנוגע לחומר מיסיונרי שמחולק ברחוב. "אם אתם נתקלים בחומר מיסיונרי שמחולק ברחוב או בכל מקום אחר, אנא שלחו אותו לארגון 'בינינו' וכתבו לנו היכן הוא חולק או הונח ופרטים נוספים. הדבר מסייע לנו מאוד בבקרה על הארגונים המיסיונרים".

שאנון נוסן ארגון בינינו מיסיון מיסיונרים נוצרים מתחזים לחרדים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד