ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
חתימת הסכמי הבטחון

גנץ לעיתון הבחרייני: "לכונן שותפויות ולהושיט יד לפלסטינים"

שר הבטחון גנץ במאמר שפורסם בעיתון הבחרייני 'גולף דיילי ניוז' לאחר הביקור ההיסטורי: "אנו עומדים לצד השותפים שלנו ותומכים בזכותם להגן על ביטחונם"

גנץ לעיתון הבחרייני: "לכונן שותפויות ולהושיט יד לפלסטינים"
גנץ בבחריין צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הבטחון בני גנץ ביקר בשבוע שעבר בבחריין ופרסם מאמר בעיתון הבחרייני 'גולף דיילי ניוז' שהקדיש את השער לביקור ולחתימת הסכמי הבטחון בין המדינות. שר הבטחון כתב: "דורות של מנהיגים בבחריין ובערב הסעודית היו בעלי חזון ושאפו לבסס את הקשר בין שתי הממלכות. את היחסים ביניהן מיסדו וביססו בין השאר באמצעות בניית 'גשר המלך פאהד'. במסגרת תכנית 'חזון 2030 'של המלך חמד בן עיסא בן סלמאן אל־ח'ליפה, שנועדה לפתח את הממלכה, עוצבה תכנית לבניית גשר נוסף, 'גשר חמד' שנמצא כעת בתכנון. ובימים אלו ישראל ובחריין, בונות את 'גשר אברהם', גשר המתבסס על ההסכמים פורצי הדרך והיחסים הנבנים בין האנשים ובין העמים".

עוד כתב גנץ: "ההסכם לשיתוף פעולה בטחוני, הופך את יחסינו הביטחוניים לרשמיים, ומבסס את המסגרת החזקה שממנה אנו יכולים לפתח שיתוף פעולה בטחוני סביב האינטרסים המשותפים שלנו. הוא מאפשר לנו להרחיב את שיתוף הפעולה בלוחמה בטרור, את שיתוף המידע המודיעיני, הוא מאפשר לקיים אימונים ומפגשים בין הצבאות, להקים קבוצות עבודה שיפתרו אתגרים ביטחוניים ויתנו להם מענה, ולמסד קשר בין התעשיות הביטחוניות. ההסכם הבטחוני יאפשר לנו לחזק את בטחון שתי המדינות, ולהגן על האינטרסים המשותפים לנו, תוך חתירה ליציבות באזור כולו.

"לצערי, בזמן שאנחנו חולקים חזון של שלום ויציבות יחד עם שותפות נוספות ובראשן ארצות הברית, לא כל השחקנים באזור רואים איתנו את הדברים עין בעין. תחת הנסיבות האלה, השותפות ביננו חיונית מתמיד. האזור שלנו ממשיך להפוך לפחות ופחות יציב. מיליציות מאורגנות ברחבי המזרח התיכון המצוידות באמצעי לחימה מתקדמים ותקציב הולך ועולה, מבצעות מתקפות כנגד מתחמים אזרחיים ומסכנות חיי אזרחים חפים מפשע. פעולות טרור מתבצעות, ומסכנות את הבטחון והיציבות באזור. בדיוק כפי שישראל שומרת לעצמה את הזכות להגן על אזרחיה, נכסיה ושטחה, כך אנו גם עומדים לצד השותפים שלנו ותומכים בזכותם להגן על אזרחיהם, ריבונותם והבטחון שלהם.

"חשוב לי להדגיש, אנו מבססים את השלום ומרחיבים אותו ממקום של עוצמה. רק ממקום כזה, תוכל ישראל גם להרחיב את שיתופי הפעולה עם שכנים נוספים שלה, להעמיק את הקשרים עם המדינות החתומות על הסכמי אברהם, לכונן שותפויות חדשות ולהושיט יד לפלסטינים", כך בני גנץ.

בני גנץ בחריין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד