י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
גבות, ריסים ועיניים

משרד הבריאות מזהיר: טיפול קוסמטי הביא לפגיעה חמורה

בעקבות מקרה חמור, משרד הבריאות מבקש להדגיש - כי אין כיום במדינת ישראל תמרוקים עם רישיון, המיועדים לשימוש לצביעת הריסים, למעט תמרוקים מסוג מסקרה 

משרד הבריאות מזהיר: טיפול קוסמטי הביא לפגיעה חמורה
עין צילום: pixabay

בעקבות מקרה חמור של פגיעה בעיניים שהתרחש במכון קוסמטיקה, לאחר טיפול קוסמטי של צביעת הגבות והריסים, משרד הבריאות מבקש להדגיש - כי אין כיום במדינת ישראל תמרוקים עם רישיון, המיועדים לשימוש לצביעת הריסים, למעט תמרוקים מסוג מסקרה. 

"צבע המיועד לצביעת גבות ישמש אך ורק לצורך צביעת גבות ולא לצביעת ריסים", הדגישו במשרד הבריאות. למען הסר ספק, עסקים המיועדים לטיפול שאינו רפואי ביניהם מכוני קוסמטיקה חייבים בשימוש בתמרוקים עם רישיון.

"משרד הבריאות מזהיר את הציבור כי שימוש במוצרים שלא קיבלו רישיון משרד הבריאות או שימוש במוצרים שלא על פי תנאי רישיונם עשויים להזיק לבריאות הציבור", הודיע המשרד בפנייתו לציבור. 

עוד הודיעו, כי יש לבדוק היטב, כי התמרוקים בהם נעשה שימוש הינם תמרוקים מאושרים בלבד שאינם מכילים חומרים נוספים שהרכבם לא נבדק ובטיחותם לא ידועה.

כמו כן, ניתן לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות במאגר התמרוקים את קיומם של רישיונות לתמרוקים ואת מטרת השימוש המאושרת. לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות 5400* ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות, במשרד הבריאות.

 

תמרוקים משרד הבריאות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד