י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
אחרי 15 שנים בתפקידו

הטלטלה בעיתון נמשכת: גם סגן העורך עוזב

כשבועיים לאחר עזיבת העורך הראשי, בועז ביסמוט, גם סגן העורך הראשי של 'ישראל היום' מודיע הערב גם הוא כי הוא פורש מתפקידו אחרי 15 שנים בתפקיד ובוודאי זה לא מקרי שהשניים חשים תחושת מיצוי, אלא שינוי הקו הוא שגרם להם להדיר רגליהם מהמקום

הטלטלה בעיתון נמשכת: גם סגן העורך עוזב
אריאל שמידברג צילום: באדיבות המצלם

סגן העורך הראשי של 'ישראל היום', אריאל שמידברג, הודיע להנהלת העיתון על כוונתו לפרוש מתפקידו לאחר 15 שנים בתפקיד.

בעשור האחרון מילא אריאל שמידברג תפקידים בכירים בעיתון. מאז 2011 מנהל שמידברג את מחלקת החדשות, וב-2017 מונה במקביל לסגן העורך הראשי ומנהל מחלקת הדיגיטל.

אריאל שמידברג מסכם את עבודתו: "בניתי אלפי עיתונים, שערים וכותרות ראשיות. הובלתי את תחילת המעבר של "ישראל היום" לעידן הדיגיטל, עם אתר ואפליקציה חדשים. יזמתי וליוויתי אין-סוף חשיפות, ידיעות בלעדיות, סיפורים אישיים, פרויקטים, ראיונות, סרטונים ופודקאסטים. בסוף - אין כמו לספר סיפור טוב (לא משנה באיזו פלטפורמה), ואין כמו לדעת לפני כולם. בשביל זה נכנסתי למקצוע הזה", מסר שמידברג.

עוד אמר: "ישראל היום מבחינתי הוא בית ותמיד יהיה. אין לי מילים להודות לעורכים הראשיים לשעבר עמוס רגב ובועז ביסמוט (היקרים מאוד) על ההזדמנות, האמון והתמיכה. תודה לצוות המדהים שלי - מנהלים, רכזים, כתבים, עורכים, מעצבים, מגיהים וצלמים - חבורה איכותית של אנשים עם מחויבות עמוקה למקצוע, שיעשו הכל כדי שהפוש ייצא לפני כולם והכותרת על העמוד תהיה הכי מדויקת".

אריאל שמידברג.

מ"מ העורך הראשי של 'ישראל היום', עמר לחמנוביץ, מסר בתגובה: "אריאל שמידברג נכח בכל הצמתים החשובים של 'ישראל היום' ומילא מגוון תפקידים מערכתיים לאורך 15 שנות העיתון – עד לתפקיד סגן העורך הראשי וראש מערכת החדשות. אנחנו מודים לו על התרומה העיתונאית, המסירות הרבה והעשייה המתמדת – ומאחלים לו בהצלחה רבה בהמשך הדרך. 'ישראל היום' ימשיך להיות העיתון המוביל במדינה, ועתיד להרחיב בקרוב משמעותית את פעילותו, בין השאר בתחום הדיגיטל, בהובלת אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בישראל".

כזכור ב-31 לינואר הודיע בועז ביסמוט, העורך הראשי של עיתון 'ישראל היום' בחמש השנים האחרונות על סיום תפקידו. הערכות הן כי ביסמוט הודח לאור שינוי הקו שמציג העיתון, מתמיכה בבנימין נתניהו לתמיכה בראש הממשלה נפתלי בנט.

ביסמוט כתב לאחר ההתפטרות באתר 'ישראל היום': "כמעט חמש שנים עמדתי בראש העיתון מספר 1 בישראל, אלו היו שנים מאתגרות, מרתקות וגדושות אירועים ועשייה".

"זה היה כבוד בשבילי להיות עד לאירועים גדולים וקטנים", פירט בסמוט, "מהמשרד הסגלגל בבית הלבן, דרך הסכמי שלום היסטוריים עם מדינות ערביות, ועד התהפוכות בישראל, מבצע ׳שומר חומות׳, הגעתו של ג׳ונתן פולארד לישראל ומגפת הקורונה".

לדברי ביסמוט: "אחרי כמעט חמש שנים בתפקיד העורך הראשי של העיתון מספר 1, הגעתי לתחושה של מיצוי. נתתי את כולי, ועתה אני מציב בפניי אתגרים חדשים. אני מבקש להודות למשפחת אדלסון, לד"ר מרים אדלסון, מו"ל 'ישראל היום', ולמר שלדון אדלסון ז"ל, על שהפקידו בידיי את עריכת העיתון".

ישראל היום עורך עיתון אריאל שמידברג בועז ביסמוט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד