י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
הקשר בין טראמפ לרוסיה

דיווח: קמפיין קלינטון שילם כדי לפרוץ לשרתי הבית הלבן

עורכי דין של קמפיין קלינטון שילמו לחברת טכנולוגיה כדי "לחדור" לשרתים השייכים למגדל טראמפ, ואחר כך לבית הלבן, כדי לבסס נרטיב לסוכנויות ממשלתיות, לפיו דונלד טראמפ עובד עם רוסיה

דיווח: קמפיין קלינטון שילם כדי לפרוץ לשרתי הבית הלבן
מגדלי טראמפ צילום: pixabay

הקמפיין לנשיאות של הילרי קלינטון ב-2016 שילם לחברת אינטרנט כדי "להסתנן" לשרתים במגדל טראמפ ובבית הלבן כדי לקשר את דונלד טראמפ לרוסיה, כך נטען בתיק משפטי חדש.

הדיווח על כך פורסם ברשת 'פוקס ניוז' לפיו תובע ממשרד המשפטים שהופקד על חקירת מקורות החקירה הרוסית של ה-FBI, למעשה מאשר את טענות הרפובליקנים, על האשמות שווא ארוכות השנים של הדמוקרטים על קנוניה אפשרית בין טראמפ לפוטין.

היועץ המיוחד ג'ון דורהאם הגיש בקשה לבדיקה הקשורה לניגודי אינטרסים פוטנציאליים של עורך דין מטעם קלינטון, מייקל זוסמן, שהואשם בשקרים לסוכני FBI. על פי החשד, זוסמן אמר ל-FBI שהוא לא עובד מטעם קלינטון כשהציג לסוכנות מסמכים שקושרים לכאורה את ארגון טראמפ לבנק הקשור בקרמלין חודשיים לפני הבחירות של 2016.

אך רישומים הראו שהוא "חייב שוב ושוב את קמפיין קלינטון על עבודתו על האשמות של בנק-1 הרוסי", שכללה חברת חקירות, בכיר בטכנולוגיה, חוקרי סייבר ועובדים רבים בחברות אינטרנט, ואלו ניסו לפרוץ לשרתים כדי לפברק קשר בין טראמפ לפוטין.

היועץ דורהאם ממשרד המשפטים אמר כי משרדו לא מצא "תמיכה להאשמות הללו, והראיות כביכול שסיפק זוסמן היו חלקיות ומעוותות" טראמפ הגיב על הפרסום, "היו זמנים שהפשע לכאורה של זוסמן היה עונש מוות".

"המסמך מספק ראיות שאין עוררין על כך שקמפיין הנשיאות שלי היה תחת מעקב וריגול על ידי פעילים שקיבלו כסף מקמפיין הילרי קלינטון במאמץ לפתח קשר מפוברק לחלוטין לרוסיה", נכתב בהצהרת הנשיא לשעבר.

"זאת שערורייה גדולה בהרבה בהיקפה ובגודלה מאשר פרשת ווטרגייט, ומי שהיו מעורבים וידעו על מבצע הריגול הזה צריכים להיות נתונים לתביעה פלילית".

הנציג הרפובליקני קאש פאטל, שהיה החוקר הראשי של החקירה בבית הנבחרים על קשריו הרוסים לכאורה של טראמפ, אמר שהגילוי היא ראיה סופית לכך שקמפיין קלינטון פיברק "מפעל פלילי כדי להמציא קשר בין הנשיא טראמפ לרוסיה".

דונאלד טראמפ הילארי קלינטון ולדימיר פוטין המירוץ לנשיאות ארצות הברית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד