1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

גנץ על סערת ברדוגו: זה מה שדרשתי בעת המינוי לגל"צ

שר הביטחון בני גנץ התייחס לסערת ההדחה של יעקב ברדוגו מגל"צ והסביר מה הייתה התוכנית שלו לגבי התחנה, מדוע היא לא התממשה ולגבי איזה עניין הוא כן מתערב בגל"צ ובמה הוא לא מתעסק בכלל?

חיים שמואליי"ג אדר תשפ"ב 14/02/2022 18:21

"לא התראיינתי בגל"צ מעל שנה" יעקב ברדוגו יעקב ברדוגו צילום: באדיבות המצלם

שר הביטחון בני גנץ התייחס היום (שני) לסערת ההדחה של הפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו מרדיו גלי צה"ל, בהוראת גלית אלטשטיין, המכהנת כממלאת מקום מפקד גלי צה"ל ושמונתה על ידי גנץ.

גנץ אמר, בפתח ישיבת הסיעה, כי "כרמטכ"ל האמנתי וכך גם כיום, שאין מקום לתחנת שידור צבאית במדינת ישראל בימים אלו. ניסיתי לקדם את הוצאת גלי צה"ל מהצבא, אך בחודשים האחרונים הבנתי שמדובר בסוגיה מורכבת בעת הזו. לכן, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, אנו פועלים מזה כחודש למינוי ועדת איתור שתקום בזמן הקרוב".

"לצד זאת", הוסיף שר הביטחון, "אני קובע שאי אפשר לקבל מצב שחיילי צה"ל יעסקו בפוליטיקה. לא במישרין ולא בעקיפין. גלי צה"ל צריכה לעמוד בקוד אתי שהיא עצמה קבעה".

גנץ אף גילה מה אמר לגלית אלשטיין בעת מינוייה. "כשמיניתי את ממלאת המקום גלית אלטשטיין לתפקידה, אמרתי לה שאלו הציפיות שלי ממנה", אמר גנץ והוסיף: "בכל שאר הנושאים, מלוח השידורים, דרך מינוי הכתבים והשדרים – אין ולא תהיה לי שום נגיעה".

"הניסיון להציג אותי כמי שמשתמש פוליטית בתחנה מגוחך - לא התראיינתי בגל"צ מעל שנה, גם כשמצבי הפוליטי היה פחות טוב מעכשיו. לא ביקשתי ולא אבקש סיקור אוהד", הוסיף.

גנץ התייחס גם לתוכנית הכלכלית להורדת יוקר המחייה ואמר כי "זהו צעד ראשון חשוב, ולצידו נושאים שלא מקבלים מענה מספק בתוכנית כרגע ויש לטפל בהם – סיוע לקשישים, העלאת שכר המינימום באופן מהיר, תמריצים לעסקים קטנים וסיוע ממוקד לאזרחים שנמצאים בעשירונים התחתונים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אז מעכשיו..  

    קיתון

  2. גנץ בעיני רבים היית נראה כממלכתי והגון חשבנו שנראה אותך עוד כראש ממשלה מתברר שאתה נקמן קטן ואינטרסנט שנפגע מכמה משפטים של שדרן חבל בהתנהגות כזאת בלי יכולת להתגמש לעולם לא תגיע לראשות ממשלה ובעצם לשומקום.  (ל”ת)


  3. גנצוש  

    יוז

;