י' סיון התשפ"ד
16.06.2024

הרבי משומרי אמונים צפה: "הם חופרים מנהרות"

לפני 6 שנים התארח האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בתפרח • בשיחה שעסקה בסכנות אמר האדמו"ר "אני מפחד מחפירת המנהרות"

האדמו"ר משמרי אמונים זצ"ל. צילום: שמואל דריי
האדמו"ר משמרי אמונים זצ"ל. צילום: שמואל דריי

סיפור מדהים מתפרסם בימים אלו בחצר שומרי אמונים על האדמו"ר זצ"ל בעל ה'חוקי חיים', שיום היארצייט השני שלו יחול בעוד כחודש - בן מתגלה ראייתו של הרבי למרחוק, באשר כבר בעבר הוא אמר על החמאס כי "הם חופרים מנהרות".

מידי קיץ היה הרבי זצ"ל שוהה במושב תפרח שבדרום לצורך מנוחה, בדירת מקורבו הרב חיים צבי פלדמן, מגדולי מזכי הרבים בדרום וממקורביו, שסיפר את הדברים השבוע.

בביקורו האחרון של הרבי במקום - לפני כשש שנים בתקופת מבצע 'עופרת יצוקה', דיבר האדמו"ר בחדרו בדירת הנופש על הסכנות שאורבות למדינת ישראל, לאור השמועות שאיראן מחמשת את חמאס בטילים וציין שאף טורקיה עומדת לצידם - מה שטרם היה נראה אז.

"אני לא מפחד מאיראן ולא מהקאסמים - אני מפחד מטורקיה והמנהרות", אמר הרבי. מקורבו הרב פלדמן תמה בפני האדמו"ר באיזה מנהרות מדובר? והרבי השיב: "אני רואה מנהרות שהם חופרים ממצרים ועזה עד עמוק בתוך הארץ, ומזה אני מפחד שמשם הם יגיעו".

מקורביו של האדמו"ר ששהו אז לצידו לא הבינו את דבריו, ואף אולי היו שהעלו חיוך למשמע דברי האדמו"ר.

הרב פלדמן סיפר את הדברים אז לגאון רבי יעקב פרידמן, ראש ישיבת תפרח, והוא מספר כי התבייש לספר את הדברים במלואם, משום שנראו אז מנותקים מהמציאות, למרות שידע שדבריו של האדמו"ר אינם נאמרים סתם. לכן התמקד בחלק שעסק בטורקיה והשמיט את הדברים על המנהרות.

השבוע פגש שוב המארח את הגר"י פרידמן שהזכיר לו את הנושא עם טורקיה, הרב פלדמן מצידו השיב לו כי "את החלק העיקרי על המנהרות לא סיפרתי לכם", ויהי הדבר לפלא.
איראן שומרי אמונים טורקיה תפרח מנהרות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד