1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הוותמ"ל התכנס ושוב התעלם ממצוקת הדיור החרדית

הותמ"ל אישר בנייה נוספת בקריית גת מערב, בשטח המוכר כעיר החרדית העתידית 'שפיר', והתעלם שוב ממצוקת הדיור החריפה בציבור החרדי • ח"כ אשר העלה את הנושא במפגש עם ראשי יהדות ארה"ב, וביקש: "צריך להפסיק לדבר איתם דיפלומטית, שיידעו שהם מאבדים את יהדות ארה"ב והדבר לא ייסלח"

ארי קלמןכ"ו אדר תשפ"ב 27/02/2022 20:10

בנייה לחרדים בשפיר? אתר בנייה. אילוסטרציה אתר בנייה. אילוסטרציה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה (ותמ"ל) התכנסה ביום רביעי האחרון לאישור מתחמי בנייה באזור קריית גת מערב, במספר כולל של כ-8,000 יחידות דיור - כאשר גם הפעם לא אישרו אף לא אחת מהן כבנייה ייעודית לציבור החרדי.

הדבר קורה למרות הצהרה של שר השיכון זאב אלקין לפני ארבעה חודשים במליאת הכנסת כי ישקול בחיוב קידומן של תכניות ייעודיות לחרדים באזור. היה זה במענה לשאילתא שהגיש אז ח"כ יעקב אשר בעקבות הדיווח כי הוחלט שלא להקים את העיר הייעודית 'שפיר' לחרדים, בשטח של קריית גת מערב.

אלקין, שספג באותה עת ביקורת קשה, היתמם וטען כי אין כלל החלטה שלא להקים את העיר שפיר עבור הציבור החרדי. לטענתו, הוא לא יכול להמתין עד שיסיימו את ייעוד התכנית לחרדים והעדיף לשווק את 10 אלף הדירות במהירות שלא תחת הייעוד 'חרדי', כשהוא מוסיף ומצהיר כי ישקול בחיוב קידום תכנית חדשה ואחרת לחרדים בסך 5,000 יחידות דיור, זאת מתוך 30,000 יחידות דיור שדובר כי ייבנו כחלק מהקמת העיר החרדית 'שפיר'.

אלא שכאמור, ביום רביעי שעבר, התכנסה הותמ"ל לדון ב-8,000 יחידות דיור באזור קרית גת מערב (המכונה כך פורמלית כל עוד לא הוכרה העיר 'שפיר' בוועדת גבולות, א. ק.), כששוב הדירות לא יועדו לציבור החרדי.

ביום חמישי האחרון, יום למחרת הדיון בותמ"ל, עלה הנושא לדיון במפגש שקיימו חברי הכנסת של 'דגל התורה' עם ראשי ארגון 'עם אחד', שהגיעו מארה"ב על מנת להיפגש עם בכירי הממשלה ולפעול נגד ההכרה שלהם בתנועה הרפורמית, חלוקת הכותל והפגיעה בעיקרי הדת.

מי שהעלה את הדברים הוא ח"כ יעקב אשר שגולל את השתלשלות העניינים בכל הקשור לתכניות הבניה בשפיר והחלטות הממשלה בנדון, כשהוא מדגיש כי מלבד הפגיעה בציפור הנפש של היהדות, הממשלה פוגעת גם בציבור החרדי ובאיכות החיים שלו. הוא האשים בדבריו את שר השיכון אלקין וכן את שרת הפנים איילת שקד שלא מנעה את הפגיעה בחרדים למרות שהותמ"ל כפוף למשרד הפנים.

ח"כ אשר טען כי אין להשתמש מול שרי הממשלה בשפה דיפלומטית אלא להבהיר להם, בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, כי אם ימשיכו לפגוע בציבור החרדי, הדבר לא ייסלח להם לנצח והם יאבדו את יהדות ארה"ב.

'בחדרי חרדים' ניסה לקבל את תגובתו של שר השיכון זאב אלקין ללא הצלחה, באם יחליטו בלשכתו להתייחס נפרסם את תגובתו במלואה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא הבנתי  


  • שריר רשע, למה אתה לא כותב את זה נגד רע"ם, הלואי שיקחו אותך יחד עם ליברמן במריצה למזבלה (ל”ת)

   חיים

  • ודאי שזה כולל את האנטיציונים הערבים 


  • ואפוא הייתם כשלקחו לנו את חריש 

   צבי

  • איך אתם מפרסמים סגנון אנטישמי כזה, אנחנו גם לא חייבים כלום לציונים אז למה הם צועקים שויון בנטל (ל”ת)

   חיים

 2. נוקם בחרדים שלא תמכו בו לראשות עירית ירושלים .מתנהג ברשעות כמו מנהיג מדינתו הקודמת  (ל”ת)

  שלמה

 3. החרדים הביאו את השנאה על עצמם!  (ל”ת)


  • שריר אולי תסתלק כבר מהאתר הזה, מה אתה חושב שאתה וליברמן תלחמו בחרדים 

   חיים

  • המן נלחם ביהודים 


  • שריר תמצא לך רופא לפני שתצטרך להתאבד, כי סופך להתאכזב 

   חיים

 4. מצוקת הדיור  

  יהודי פשוט

 5. באומן יש הרבה קרקעות לבנייה לחרדים...  

  שריר

  • עדיף להם עזה ורמאללה 


  • גם התגובה היא שלך, יש עוד מקום אחד פנוי בשבילך בבית משוגעים (ל”ת)

   חיים

 6. אבל למה שתקו כשהשופטים הרשעים גנבו להם את חריש ואז הם היו בקואליציה  

  צבי

;