י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
סערת שייח ג'ראח ברשת

מלחמה בין בן גביר לפייסבוק; תביעת ענק נגד החברה

בן גביר הגיש תביעה נגד 'פייסבוק-מטא', על סך שלושה מליון ש"ח, בטענה כי "פייסבוק מורידים לי את החשיפה". התביעה הוגשה לאחר מכתב אזהרה שנענה בהתחכמות מצד פייסבוק

מלחמה בין בן גביר לפייסבוק; תביעת ענק נגד החברה
איתמר בן גביר צילום: פלאש 90

ח"כ איתמר בן גביר הגיש היום (שלישי) תביעה נגד הנהלת הרשת החברתית 'פייסבוק-מטא', על סך שלושה מיליוני ש"ח, בטענה כי "פייסבוק מורידים לי את החשיפה ומשתמשים בפלטפורמה החברתית ככלי לניגוח פוליטי".

לטענת בן גביר, מאז שפתח במאבק "למען ביטחונם של תושבי שכונת שמעון הצדיק", הורידה פייסבוק את החשיפה בפרסומיו ברשת החברתית.

לדבריו, בעקבות הורדת החשיפה, הוא שלח מכתב אזהרה להנהלת פייסבוק והזהיר שיתבע את החברה אם לא תשיב את החשיפה. לדברי בן גביר, לאחר מכתב ההתראה דאגו בפייסבוק להוריד את חשיפת הפרסומים ולהטיל הגבלות שונות על חשבונו ושלחו באמצעות האפליקציה הודעת אזהרה, ללא כל פירוט כיצד הופרו הכללים.

בעקבות זאת, בן גביר הגיש תביעה אזרחית נגד פייסבוק על סך כשלושה מיליון שקלים לבית המשפט המחוזי בירושלים, בה טען כי לא רק שלא הפר את הכללים, אלא להיפך - פייסבוק הם אלו שחסמו את החשיפה ללא שהופרו תנאים כלשהם, בשל הפליה פוליטית פסולה ואף חסמו במקרים נוספים העלאת תכנים.

ח"כ בן גביר מסר: "בחודשים האחרונים פייסבוק נוקטת במגמה של הורדת החשיפה לאנשי ימין, בלי שהפרו תנאים כלשהם, אלא ממניעים פוליטיים פסולים. פייסבוק חייבת לדעת שהיא מחויבת לחוק הישראלי, והיא לא יכולה להתנכל לאנשי ימין רק כי דעתם לא מקובלת עליהם".

פייסבוק תביעת פיצויים איתמר בן גביר שמעון הצדיק שייח גארח

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד