1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

מנהיג איראן מאיים: "נמחק את תל אביב וחיפה מהמפה"

האייתולה חמינאי בטהרן: "המנהיגים הציוניים מאיימים לשגר מתקפה צבאית, אבל הם בעצמם יודעים שאם הם יעשו - גם את הטעות הקטנה ביותר, אנחנו נמחק את תל אביב ואת חיפה"
גלובס, י' ניסן תשע"ג 21/03/2013 22:06

האיתוללה עלי חמינאי / צלם: רויטרס האיתוללה עלי חמינאי / צלם: רויטרס

מנהיגה העליון של איראן, האייתולה עלי חמינאי, מגיב לראשונה לדברי ראש הממשלה נתניהו והנשיא אובמה אמש בירושלים ואומר: "אירן תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני האדמה אם הציונים יתקיפו את הרפובליקה האיסלאמית".

"אלו ימים בהם המנהיגים הציוניים מאיימים לשגר מתקפה צבאית, אבל הם בעצמם יודעים שאם הם יעשו, גם את הטעות הקטנה ביותר, הרפובליקה האיסלאמית תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני הקרקע". את הדברים אמר חמינאי בטהרן בנאום ששודר בשידור ישיר בטלוויזיה האירנית.

האייטולה חמנאי גם התייחס למגעים הדיפלומטים ואמר שהוא לא אופטימי לגבי ההצעות שהוא שומע לשיחות ישירות עם ארה"ב בנוגע לתכנית הגרעין האיראנית, חמנאי אמר שלדעתו וושינגטון לא באמת רוצה להגיע לפתרון "אני לא אופטימי בנוגע לשיחות. מדוע? מפני שהעבר מוכיח שהאמריקנים לא מנסים להגיע בשיחות לפתרונות הגיוניים. הם רוצים לדבר ושאנו נשמע ונציית".

הדברים של חמינאי נאמרו בתגובה לאיומים שהושמעו אמש בירושלים בנוגע לשלב שבו לא תהיה ברירה אחרת, אלא הפעלת כוח צבאית נגד איראן. אובמה ונתניהו אמרו אמש בבית ראש הממשלה שלא יקבלו נשק גרעיני בידי איראן, אך אין הסכמה ביניהם על לוח הזמנים שיש לאיראן כדי להכין ראש נפץ גרעיני.
עיתון גלובס לחודש היכרות - כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אנו עוברים לגור יד בירושלים...  (ל”ת)

    תל אביבי וחיפאית

    • איפה החרדים הצדיקים שמתנגדים למדינה שתומכים במחמוד אחמדינז'אד? (ל”ת)


;