1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

כישלון השיחות: שר החוץ הרוסי משגר איום ברור למערב

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ומקבילו האוקראיני דמיטרו קולבה קיימו שיחות באנטליה, טורקיה. השיחות הסתיימו ללא הסכם הפסקת אש כאשר מספר האבדות באוקראינה עולה. שר החוץ הרוסי מזהיר את המערב מסיוע לאוקראינה

יענקי פרברז' אדר ב תשפ"ב 10/03/2022 15:47

המלחמה ממשיכה שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב צילום: Miriam Alster/FLASH90

על רקע כישלון השיחות בין שרי החוץ של רוסיה ואוקראינה בטורקיה, קנצלר גרמניה אולף שולץ ונשיא צרפת עמנואל מקרון דרשו הפסקת אש מיידית באוקראינה, במהלך שיחה משותפת עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

מקרון ושולץ אמרו לפוטין שכל פתרון למלחמה צריך להגיע דרך משא ומתן בין מוסקבה לקייב. על פי הדיווחים, שלושת המנהיגים הסכימו להישאר בקשר הדוק בימים הקרובים.

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב איים והזהיר כי המערב מתנהג בצורה מסוכנת. לברוב האשים את מעצמות המערב בהתנהגות מסוכנת עם אוקראינה בכך שהיא מספקת למדינה נשק, והזהיר שהמהלכים ישפיעו על ביטחון האזור לשנים הבאות.

בנאום לכתבים במסיבת עיתונאים בעקבות שיחותיו עם שר החוץ האוקריאני, אמר שר החוץ של רוסיה כי המתקפה של מוסקבה, שאותה תיאר כ"מבצע צבאי מיוחד", מתנהלת לפי התוכנית. "אנחנו לא מתכננים לתקוף מדינות אחרות וגם לא תקפנו את אוקראינה, רק עסקנו בנושאים שם", ציין לברוב.

לאחר התיעודים הקשים מבית חולים ליולדות שהופצץ באוקראינה, הנשיא וולודימיר זלנסקי דחה את הטענה של מוסקבה כי בבית החולים במריאופול שנפגע מהפצצה רוסית לא היו חולים. "כמו תמיד, הם משקרים בביטחון", אמר בנאום בטלוויזיה. רוסיה הכחישה את הטענות האוקראיניות שהאתר עדיין מתפקד כבית חולים, בטענה שכוחות צהא השתלטו עליו. אך מתועדים קשים מהמקום עולה כי הרוסים משקרים.

בתוך כך, ראשי הממשלה של ספרד וסלובניה הצטרפו למנהיגים רבים בעולם שגינו את רוסיה, והאשימו את מוסקבה בביצוע "פשעי מלחמה" באוקראינה.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;