י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
לילה חריג בחבל הכורדי

מתקפת טילים בליסטיים מאיראן על הקונסוליה האמריקנית

התקפת טילים על הקונסוליה האמריקאית בצפון עיראק, לא היו נפגעים אמריקנים ומקומיים | בטהראן טרם לקחו אחריות על הירי, אך בתקשורת הערבית טוענים כי הירי הוא נקמה על חיסול שני חיילים איראניים בתקיפה שמיוחסת לישראל בסוריה בשבוע האחרון | צפו

אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: צבא אוקראינה

כלי תקשורת ערביים ועיראקיים דווחו הלילה על פיצוצים עזים בעיר ארביל, בירת החבל הכורדי בצפון עיראק. לפי כלי תקשורת המזוהה עם המיליציות הפרו איראניות בעיראק מדובר במטח רקטות לעבר בסיס אמריקני.

לפי שעה, לא ברור מהיכן נורו הרקטות ואין אישור שהן אכן נורו מאיראן. אך הירי הרקטי הכבד על ארביל מתרחש ברקע האיומים של איראן להגיב על הרג שני הקצינים של משמרות המהפכה של איראן בתקיפה שיוחסה לישראל בדמשק לפני פחות משבוע.

בחודשים האחרונים כבר התרחשה מתקפה של בסיס א-תנף האמריקני בגבול בין סוריה לעיראק בתגובה על תקיפה שיוחסה לישראל, שלפי הדיווחים, היו בה הרוגים למיליציות הפרו איראניות.

כך נראה רגע הפגיעה הלילה בארביל במשרדי הערוץ כורדיסטן 24 כתוצאה ממתקפת הטילים הבליסטיים שהגיעה מאיראן. צפו:

הפגיעה בארביל

הערוץ הסעודי אל-חדת' מדווח כי הטילים ששוגרו לעבר ארביל שוגרו מאיראן ומדובר בתגובה של איראן על הרג שני קציני משמרות המהפכה של איראן בתקיפה שיוחסה לישראל בדמשק. לפי שעה, באיראן אין אישור לדברים.

יש לציין שבכלי תקשורת פרו איראניים כבר מתחילים להפיץ שמה שהותקף הם שני מרכזים של המוסד בארביל. לדיווח הנ"ל אין אישור מכל מקור אחר ומהימנותו מוטלת בספק. אבל אין ספק שזה נראה כמו ניסיון לבנות נרטיב. כך דווח רועי קייס ב'כאן חדשות'.

גם בכלי תקשורת ערביים נוספים דווח שמדובר בנקמה על הרג שני הקצינים האיראנים בתקיפה הישראלית בדמשק לפני כמה ימים. ‏

תזכורת קלה: בחודש אוקטובר האחרון מיליציות פרו איראניות תקפו את הבסיס האמריקני הגדול א-תנף בגבול סוריה - עיראק בתגובה על תקיפה שיוחסה לישראל במדבר הסורי שהובילה למותם של פעילים במיליציות הפרו איראניות. כלומר השיטה הזאת של להגיב נגד ארה"ב בתגובה על פעולה של ישראל כבר נוסתה. כך מדווח רועי קייס ב'כאן חדשות'.

קונסוליה אמריקנית טילים איראן עיראק

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד