1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

"שקד מתכננת להפיל את הממשלה בהזדמנות הראשונה"

עוד בטרם החוק עלה לדיון ראשון, הצעת החוק שתמנע מבנימין נתניהו לחזור לכהן כראש ממשלה מעורר עימות בין השרה איילת שקד למציע החוק ח"כ אבידר • שקד מבהירה כי ההצעה לא תעבור, אבידר משיב: "שקד מתכננת להפיל את הממשלה"

ארי קלמןי' אדר ב תשפ"ב 13/03/2022 17:02

ההתנגדות לחוק נתניהו שולחן הממשלה שולחן הממשלה צילום: Doron Horowitz/Flash90

עם תחילת כנס הקיץ שיפתח לאחר חג הפסח, מתכוון חבר הכנסת אלי אבידר להביא לאישור הכנסת את הצעת החוק: נאשם בפלילים, שתאסור על אדם עם כתבי אישום לכהן כראש הממשלה. כבר עתה הצעת החוק מובילה לעימות בתוך הקואליציה בין השרה איילת שקד לחבר הכנסת אבידר. 

הצעת החוק הוגשה על ידי אבידר מייד עם התפטרותו מהממשלה בחודש שעבר. אבידר הודיע כי יתעקש לקדם את הצעת החוק חרף ההתנגדויות מתוך הממשלה, כאשר את ההתנגדות מובילה שרת הפנים ובכירת 'ימינה' איילת שקד, שהבהירה בכמה הזדמנויות כי תמנע חקיקה שכזו.

רק אתמול (מוצאי שבת) הבהירה זאת שוב השרה שקד בראיון תקשורתי, כשנשאלה כיצד תנהג כשהחוק יעלה להכרעה בכנסת. "לא אתמוך והחוק הזה לא יעבור", נהנירה השרה תוך שהיא תוקפת את יוזם החוק, חבר הכנסת אבידר, "אני מציעה לאלי אבידר לנסות להעביר דברים מוסכמים. החוק לא נכנס להסכם הקואליציוני כי זה לא הוסכם. זה תיקון לחוק יוסד וזה דורש הסכמה של כל חלקי בקואליציה".

חבר הכנסת אלי אבידר

לטענת שקד, היא לא המתנגדת היחידה להצעת החוק שמוגדרת כהצעה פרסונלית כלפי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שעוד ינסה לשוב לתפקיד ראש הממשלה. לדבריה, "יש ח"כים גם מהקואליציה שמתנגדים, יש מפלגות נוספות שמתנגדות לחוק, יש חכים נוספים בימינה שמתנגדים וגם אני מתנגדת לו. אני מציעה לו להתרכז במה שאפשר להעביר".

חבר הכנסת אבידר מיהר להשיב לשרה שקד: "חוק נאשם בפלילים וחוק שתי קדנציות יעברו אחרי הפגרה על אפה ועל חמתה של השרה איילת שקד בדיוק כפי שהעברנו את ועדת החקירה לפרשת הצוללות ולמרות שהתנגדה״, הבהיר והוסיף עקיצה כלפי השרה: "אני מציע לשרה שקד לחשוף את פרצופה האמיתי ולהודות שהיא מתכננת להפיל את הממשלה בהזדמנות הראשונה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא מפחדים מהצפת הארץ בפליטים ולא במסתננים ולא מפחדים מאוסלו ולא מההתנתקות לא מהסתה של ערבי ישראל ולא מפרעות תשפ"א לא מהתנועה האסלאמית ולא מאבו מאזן שמשלם לרוצחי יהודים לא מהתבוללות ולא מהרפורמים כן מפחדים: מריבוי טבעי של חרדים וכן מפחדים מאיסור חמץ בפסח וכמובן מלימוד תנך לילדים  


  2. פחח לא הפילה מההתחלה....עכשיו תפיל?  (ל”ת)


;