ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024

רובי ריבלין: "אל תמעלו בחזון הדורות"

בנאום שנשא בטקס אזכרה לחללי הרובע היהודי, ביקר ריבלין את מדיניות הבניה בירושלים • "מי שמונע מירושלים להיפרש לכל עבר בגלל לחץ בינלאומי - מועל בחזון הדורות"

רובי ריבלין. צילום: קובי הר צבי
רובי ריבלין. צילום: קובי הר צבי

בטקס האזכרה הממלכתי לחללי הרובע היהודי בהר הזיתים, נשא ח"כ רובי ריבלין ביקורת מרומזת כלפי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמזה חודשים ארוכים נותן יד להקפאה בלתי רשמית של הבניה בעיר ירושלים.

"בחלקה הזו קבורים דתיים וחילוניים, בוגרי ישיבות ואוניברסיטאות, בני קיבוצים ויישובים. הבנים הללו קבורים לצד תלמידי הגר"א, ליד חללי תרפ"ט, ש"י עגנון ומנחם בגין, דורות של יהודים; מי שרגלו לא הילכה בין הקברים הללו לא ידע עד כמה עמוקים שורשינו, עד כמה נטועה ירושלים בליבנו", אמר ריבלין, והתריע: "מי שמונע מירושלים להמשיך ולהיפרש לכל עבר בגלל לחץ בינלאומי ומחוות שווא - מועל בחזון הדורות ובזכר המערכה לשחרור ירושלים".

"אני זוכר את הדאגה שאחזה בכולנו, כאשר ארץ ישראל וירושלים כולה היו תחת מצור וקרבות. אבל אנחנו חרדנו יותר מכל לגורל הרובע היהודי, לגורל תושביו ולוחמיו שנלחמו על חייהם, בית אחר בית, עמדה אחר עמדה. לא חרדנו לגורלן של רחביה ובית ישראל, כפי שחרדנו לגורלם של ההר הזה והר המוריה הנשקף ממנו. כילדים רצינו כולנו לקחת חלק במערכה, ואילולא הורינו שעצרו בעדינו בוודאי היינו עושים זאת".

ריבלין הזכיר את החללים הצעירים ביותר במערכה על ירושלים, ניסים גיני וגרציה יפה הרוש, ואמר: "לא יפה ולא ניסים הוכשרו כלוחמים. הם לא הוכשרו לעמוד בקרב, או לזרוק רימונים, או להעביר קשר מעמדה לעמדה. אבל שמם נחרת לעד כנופלים במערכה לשחרור ירושלים. במאבק על ירושלים, לא היו חיילים ואזרחים. העיר כולה נשאה שכם במערכה".

ריבלין הוסיף: "אוהבי ירושלים ולוחמיה, לא פעלו על פי הוראות מוכתבות מראש. היה זה הלב, שהורה להם כיצד לנהוג. היה זה חלום הדורות שהטיל אותם למערכה"
יום הזכרון ירושלים מעילה רובי ריבלין טקס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד