1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

בית המשפט לעיריית י-ם: בטלו את התוכנית למניעת חזרה בשאלה

בית המשפט הציע לחבר האופוזיציה מאיר תורג'מן למשוך את עתירתו נגד תקצוב פעילות למניעת חזרה בשאלה, אך הורה על צו מניעה נגד ביצוע הפעילות • צו המניעה יהיה בתוקף עד שהעירייה תבטל את התקצוב באופן רשמי • אם לא יבוטל - יוכל תורג'מן לעתור שוב לבית המשפט
יואל קוריץ, בחדרי חרדים, י' אייר תשע"ג 20/04/2013 21:09

נוער שוליים על הברזלים. תמונת ארכיון נוער ברזלים. צילום אילוסטרציה

בית המשפט המחוזי בירושלים המליץ ביום חמישי לחבר מועצת העיר, מאיר תורג'מן, למחוק את העתירה שהגיש נגד העירייה בגין החלטתה לקניית שירות למניעת חזרה בשאלה באמצעות המינהל הקהילתי ברוממה בסך של 49,000 שקלים.

אולם, השופט הורה בהחלטתו, כי במידה ובתוך שלושה חודשים לא תקבל העירייה החלטה שתבטל את קניית השירות הזן, יהיה רשאי חבר המועצה להגיש שוב את העתירה לדיון בבית המשפט.

כזכור, לפני מספר שבועות דן בית המשפט בעתירתו של חבר המועצה מהאופוזיציה, והוציא צו ארעי להחלטה, שמנע מהעירייה לבצע את ההחלטה.

"הצו הארעי יעמוד על כנו כצו ביניים עד לביטול ההחלטה", קבע נשיא בית המשפט, דוד חשין. "אם בתוך שלושה חודשים לא תבוטל החלטת המועצה, ימשיך צו הביניים לעמוד משך 30 יום נוספים, ואם בתוך אותם 30 ימים תוגש הבקשה לקיים דיון בעתירה - אזי יעמוד צו הביניים על כנו עד למתן פסק הדין בעתירה".

הצדדים הסכימו להחלטה, וככל הנראה תיאלץ עיריית ירושלים לבטל את התקצוב המדובר - שנועד לסייע לנוער נושר ולבלום את תהליך החזרה בשאלה, אחרת, מתכוון תורג'מן לפעול במישור המשפטי שוב, משום שלדבריו "אין זה מתפקיד העירייה, ומעבר לכך אין בסמכות העירייה, להפעיל או לממן תוכנית שנועדה למנוע חזרה בשאלה או עזיבת הדת".

מי שייצג את חבר המועצה מהאופוזיציה הוא עו"ד יוסי חביליו, שבעבר כיהן כיועץ המשפטי של העירייה, והוא הסתמך בעתירתו על פסקי דין מהם ניתן ללמוד כי אין בסמכותה החוקית של העירייה להקצות כספים למטרות כאלה.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. המניעים לא ברורים  

  חרדית בעירייה חילונית

  • את משווה יציאה בשאלה לסמים? 

   דוד החילוני הגאון

 2. את תגובתו של יצחק פינרוס טרם קיבלנו לכשתתקבל נפרסמה !  

  המשתדל

 3. הם בית המשפט מתיר גם זאת בניגוד לדעתם של בתי הדין בעולם?  (ל”ת)

  מה עם הכנסת תשמישי קדושה פסולים לרחבת הכותל

 4. למנוע חזרה בשאלה ? ישארו חנוקים כחומר נפץ שיביא לאביב החרדי שיהיה מרד הנוער והנשים בכל המוסכמות ויצאו לרחובות לשרוף בגדים ועגלות .  (ל”ת)

  חנוך לנוער על פי דרכו .

  • מתוק חביבי 

   קורא מפות

 5. נשירה ממוסדות חינוך  

  אברהם

 6. מי בכלל חוזר בשאלה ? כולם חוזרים בתשובה  

  רועי

 7. היהצריך לקרוא לילדבשמו: טיפול בנושרים או בשבבניקים. אם משתמשים בתיאורים מיופיפים זו התוצאה  (ל”ת)

  כיבוס שמות

 8. זו אותה תוכנית נגד סמים , אלימות וכו' אך הוסיפו סעיף בתקציב עם כותרת אחרת לדתיים  (ל”ת)

  לא הבנת?

;