1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

חיילים חרדים: "מפחדים לצאת החוצה עם מדים"

לפי דיווחי צה"ל, הוגשו עשרות בקשות של חיילים חרדים המשרתים בצה"ל, לקבל פטור מלבישת מדים מחוץ לבסיס • "אנו סובלים מהצקות, יריקות ואף איומים"
יונה שוב, בחדרי חרדים, כ"ח אייר תשע"ג 08/05/2013 22:02

חייל חרדי

עשרות חיילים חרדים המשרתים במסלול שח"ר, פנו וביקשו ממפקדיהם לפטור אותם מלבישת מדים מחוץ לבסיס הצבאי בו הם משרתים, כך מדווח אתר ynet. הנימוק לבקשה היא קריאות בוז ואיומים מצד תושבים חרדים בשכונות מגוריהם.

בצה"ל החליטו, למרות הבקשות, לחייב את החיילים להיות עם מדים, כמו כל חייל.

באגף כוח אדם בצה"ל (אכ"א) ישנה ועדה המורכבת מנציגי המגזר החרדי, ובראשה עומדים ראשי פרויקט גיוס החרדים לצה"ל. הוועדה מתכנסת כל ארבעה חודשים, וביכולתה לפטור חיילים ממדים, עד כה, מדווח ynet מספר הבקשות לפטור ממדים עמד על כ-60, אך אושרו פחות מ-20.

לפי טענות החיילים, הם סובלים מהצקות וקריאות גנאי, מנהלי תלמודי תורה אינם מקבלים ילדים שאביהם משרת בצה"ל, וצעירים יורקים עליהם ומאיימים עליהם.

חייל חרדי המשרת בשח"ר סיפר גם הוא ל'בחדרי חרדים': "אני מתגורר בשכונה ירושלמית, ויום יום סובל מהצקות וקריאות גנאי. בניגוד למה שנטען, הדבר אינו קשור דווקא לדיונים על נושא הגיוס, שכן חברים מספרים לי שהם נקלעו לתקריות בלתי נעימות גם לפני שנה. אך ללא ספק בחודשים האחרונים זה החמיר".

"התופעה אינה מייצגת את כלל הציבור החרדי אלא פלגים קיצוניים, אך אני לא מבין את ההנהגה החרדית שמאפשרת תופעות חמורות כל כך המחזקות את טענות רודפינו שחרדים שונאים את המדינה. אני גם לא מבין את שלטונות המדינה שמגלים חוסר אחריות ומאפשרים הסתה חמורה נגד חיילים ונגד צה"ל".

עם זאת צה"ל אינו מאשר אי לבישת מדים, אלא במקרים חריגים מאוד.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האמת צריך להאמר הכת הסיקריקי שכוונתו היא כרבם אחמד'ניאד צוררי היהודים להחזיר ימי שלטי הפחה שרצחו שדדו אלפי יהודים מאות שנים  (ל”ת)

  סיקריק איז א-טמאדי'קע חיה

  • "אני לא מבין את ההנהגה החרדית שמאפשרת תופעות חמורות כל כך" - מה אתה לא מבין בדיוק. מדובר במנהיגים אימפוטנטים במקרה הטוב וקיצונים פושעים במקר (ל”ת)


 2. כל הכבוד לחרדים המשרתים בצה"ל !  (ל”ת)


 3. אתם מעדיפים להתלבש כמו שונאי הדת ואנחנו צריכים להאמין שאתם עדיין אוהבים את הדת?  


  • ועל זה נאמר "ואהבת לרעך כמוך" (ל”ת)

   ד

 4. תפקיד המשטרה לעצור כל מציק לחייל במדים ולהעמידו לדין ואת רבו . מציק כזה צריך לשלול לו את האזרחות מיד ואחרי המאסר להגלותו כעובד זר .  (ל”ת)

  הם פוגעים בחיילים טהורים

  • נכון (ל”ת)


 5. ההצקות לאנשי צבאא חרדיים  

  זק"א

 6. מה לקבוצת הקנאי סיקריקים לחפש בארץ? שיחזרו להונגריה במושבותם עד לפני כ-60 שנה  (ל”ת)

  יהודי אינו סיקריק

 7. למה השבכ לא מפעיל את החטיבה היהודית עם מסתחרדים ללכוד את הסיקריקים ולהושיבם בכלא להרבה שנים .  (ל”ת)

  מסתחרדים הפתרון

 8. שקר  

  ישראל

  • עלילה חילים משועמים שרוציפ פטור ממדים זה אחלה תרוץ @@@ 

   גם אני שמתי לבי לכך

 9. לא לשכח, אנחנו לא ציונים,  

  חדש ימינו

;