י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024
תפילה עם רפורמים

יהדות התורה במתקפה חסרת תקדים נגד יו"ר הכנסת

ביהדות התורה תוקפים את כוונתו של יו"ר הכנסת מיקי לוי לקחת חלק בתפילת רפורמים ובמכתב שהם מפרסמים הם כותבים: "בניגוד לנושאי משרה שלטונית שפועלים כל העת להנמיך את גובה הלהבות המלאכותיות שיוצרים הרפורמים - מיקי לוי מגביר אותם. נזכור לו זאת!"

יהדות התורה במתקפה חסרת תקדים נגד יו"ר הכנסת
מיקי לוי עם הטכנולוגיה החדשנית והמתנה לנשיא הנבחר צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת

לאחר הפרסום אמש (מוצאי שבת) על כך שיו"ר הכנסת מיקי לוי ישתתף בתפילה בבית כנסת רפורמי במסגרת ביקורו בארה"ב, ביהדות התורה יוצאים במתקפה חריפה.

"החלטת יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי, שמייצג בתפקידו הממלכתי את כלל חברי הכנסת מכל הסיעות, להיפגש עם הרפורמים בארה"ב ולבקר במרכזי ההתכנסות שלהם, מהווה פגיעה חמורה וכואבת בציבור החרדי, הדתי והמסורתי", הם כותבים.

לדבריהם, "ברור מאד כי לא יעלה על הדעת שאישיות שאמורה לייצג את כל סיעות הכנסת, באופן תקדימי תיתן גיבוי, במה וביטוי, לארגונים וגופים רפורמיים, שהם הרס ההלכה היהודית ומסורת ישראל, תוך אחריות להתבוללות נוראית ואיבוד הזהות היהודית ברחבי תבל. יש להצטער על כך שכנציגי יהדות התורה הוא החליט לפגוע בנו בנושא הכי כאוב וחמור, ערכית ויהודית".

"הביקור החמור, המתריס והפוגעני מתוכנן אחרי פרסום שיצא מלשכת היו"ר שפגע במאות אלפי משתתפי ההלוויה ההמונית של מרן שר התורה זצוק"ל, בתירוץ שזה לא היה היו"ר אלא עוזרו שנשאר על מקומו מה שמעיד כנראה על רוח המפקד", נכתב.

ביהדות התורה תוקפים את מיקי לוי וכותבים כי "לצערנו יו"ר הכנסת דרדר במשמרת שלו את הכנסת לתהומות חסרות תקדים, תוך חוסר יכולות ניהול בולטות ומביכות, בעקבות כך, חלק מחברי הכנסת לא משתתפים בדיונים בוועדות ולא מוקמות ועדות חיוניות ואין בידי יו"ר הכנסת הנוכחי לעשות מעשה כלשהוא היות והוא מוכתב על ידי גורמים אחרים".

לסיום כותבים: "דווקא נציגי יהדות התורה שמשתתפים בוועדות, סופגים את פגיעותיו וחוסר רגישותו לתורת ישראל ולשמירת מצוותיה. בניגוד לנושאי משרה שלטונית שפועלים כל העת להנמיך את גובה הלהבות המלאכותיות שיוצרים הרפורמים - מיקי לוי מגביר אותם. נזכור לו זאת!"

רפרומים מיקי לוי יהדות התורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד