ט' סיון התשפ"ד
15.06.2024
חבר נאמן

הערבי התקשר לחברא קדישא: "רוצים לשרוף אותו"

גופת יהודי ערירי תושב ירושלים שנפטר ביום שישי האחרון בבית החולים שערי צדק ניצלה משריפה והובאה הלילה לקבורה בבית העלמין הר הזיתים בעיר

הערבי התקשר לחברא קדישא: "רוצים לשרוף אותו"
חברא קדישא והערבי בלוויה צילום: דוברות זק״א

ביום שישי האחרון נפטר בשערי צדק יהודי ערירי, לאחר פטירתו סירבו בית החולים לשחרר את גופתו לקבורה, לדבריהם, עמותת עלי שלכת הציגו בקשת המנוח לשרוף את גופתו לאחר פטירתו.

מי שהיה בבית החולים שע״צ צמוד למיטתו של היהודי וסעד אותו עד לרגעיו האחרונים הוא חברו ערבי תושב מזרח ירושלים אשר הזדעזע מבקשת בית החולים להעביר את גופתו של היהודי לעלי שלכת לשריפה, לדבריו בתקופה האחרונה בחייו של היהודי הוא חזר בתשובה וביקש שיקבר על פי ההלכה היהודית בקבר ישראל, אך מצבו התדרדר במהירות וטרם הספיק לחתום ולבטל את השריפה ונפטר לעולמו.

מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית בזק״א: "חבר ערבי של המנוח יצר קשר עם מנהל חברה קדישא בירושלים הרב יצחק גלבשטיין והציג בפניו את הסיפור וביקש את עזרתו בהבאת היהודי לקבורה".

"עו״ד דרור שוסהיים מנהל המחלקה המשפטית בזק״א ייצג את בקשתו של הערבי וגם של עוד בן משפחה שאותר, לאחר שחתמו על תצהירים והציגו את התנגדותם לשריפה הסכימו בסוף לאחר מאמצים לבטל את הגזרה ועלי שלכת ביטלו את בקשתם לשרוף את גופתו של היהודי המנוח".

הלילה לפני חצות במניין מצומצם של אנשי חברה קדישא וחברו הערבי של המנוח הובאה גופת המנוח לקבורה על פי ההלכה היהודית.

חברא קדישא זק"א שריפת גופה שערי צדק

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד