י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
נעצרו במבצע משטרתי

"הראיסים" סחטו קבלני וכפו שירותי אבטחה

קבוצת "הראיסים" השתלטו על טריטוריות שמירה של אתרי בנייה ברחבי הארץ וכפו על קבלני בניין את שירותי האבטחה שלהם תוך סחיטה באיומים | במבצע של המשטרה הלילה נעצרו שבעה חשודים ונתפסו כלי רכב לצד מאות אלפי שקלים

"הראיסים" סחטו קבלני וכפו שירותי אבטחה
אתר בנייה. אילוסטרציה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433, ביחד עם משרד חקירות מכס ומע"מ באר שבע ופקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים, הנוגעת לעבירות פליליות שבוצעו על ידי גורמים עבריינים בחברה הערבית בתחום שירותי השמירה באתרי בניה.

במסגרת החקירה עלה כי חלק מהחשודים המכונים "ראיסים" הפעילו חברות שמירה שלא כדין ולכאורה, כפו עצמם על קבלני בניין שייקחו את שירותיהם בעשרות אתרי בניה ותשתיות באזור הדרום ומרכז הארץ, תוך סחיטה באיומים וזריעת פחד בקרב הקבלנים והעובדים באתרי הבנייה.

עפ"י החשד "הראיסים" תבעו לעצמם כל אחד טריטוריה וקבעו את "גבולות הגזרה" ביניהם לסחיטת דמי חסות בכסות חברות שמירה, באזור ת"א, נתניה, הרצליה, גבעת שמואל וחריש. החשדות עוסקים גם בעבירות כלכליות - עבירות מס, מרמה והלבנת הון, בהיקפים של למעלה מ-15 מיליון ש"ח הפוגעים בכלכלת המדינה, באמצעות שימוש בחשבוניות פיקטיביות באופן שיטתי ומאורגן ע"י חברת השמירה

היום בשעות הבוקר המוקדמות עם המעבר לחקירה גלויה, פשטו עשרות שוטרים מהיאל"כ, חטיבה טקטית במג"ב, יחידות יס"מ ויואב, מתפ"א ושוטרים ממחוז דרום, על בתיהם ועסקיהם של 7 החשודים באזור הפזורה הבדואית, וביצעו חיפושים לאיסוף ראיות בחשד לעבירות סחיטה באיומים, ניהול ארגון שמירה ללא רישיון, עבירות מס ועבירות עפ"י חוק איסור הלבנת הון.

כאמור, במהלך החיפושים נתפסו 5 כלי רכב יוקרתיים, כ-240 אלף ש"ח במזומן, צ'קים ע"ס 55 אלף ש"ח, עשרות אלפי דולרים ותכשיטים בתפזורת בכמות גדולה. כמו כן נתפסו גם נכסי נדל"ן וחשבונות בנק.

בתום החיפושים עוכבו 7 החשודים לחקירה באזהרה במשרדי להב ובהמשך צפויים להיחקר עוד עשרות חשודים בפרשייה.

"נמשיך לפעול לחשיפה וגילוי של עבירות פשיעה חמורות, במטרה לחקור ולהביא את העבריינים מבצעי העבירות לדין", נמסר מהמשטרה ורשות המסים. 

סחיטה מעצרים אתרי בנייה קבלנים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד