1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

גרפיטי נגד נשות הכותל: "תג תורה, הכותל אינו הפקר"

המאבק בנשות הכותל, במרכזו עמדה מחאה בלתי-אלימה של אלפי בנות סמינרים, לא הצליח להישאר כזה: כתובות גרפיטי רוססו הלילה על ביתה של חברת הנהלת הארגון
אלי שלזינגר ויואל קוריץ, בחדרי חרדיםי"א סיון תשע"ג 20/05/2013 11:34

פגי סידור פגי סידורהמאבק ב"נשות הכותל" הגיע לפסים אלימים: ברחוב שלום יהודה בשכונת תלפיות בירושלים ריססו הלילה אלמונים כתובות על דלת ביתה של פגי סידור, חברת הנהלת ארגון נשות הכותל. בין השאר נכתב: "תג תורה" ו-"הכותל אינו הפקר, ירושלים קדושה".

משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה.

הכתובות התגלו בסביבות השעה 08:00 הבוקר על ידי שכנה, שהגישה תלונה למשטרה. שני שוטרים שהגיעו למקום ערכו סיור בבניין והגיעו לביתה של פגי סידור, לאחר שדלתה היתה היחידה בבניין שרוססה גם היא. סידור הגישה תלונה ומסרה עדות והעניין נמצא בבדיקה משטרתית.

בתגובה אמרה הבוקר פגי סידור: "הכתובת שהיתה לי הכי קשה לקריאה היתה "פגי פג תוקפך", כי יש בה משהו מאוד אישי ומאוד מתלהם".

סידור כתבה בדף הפייסבוק הבוקר "בוקר לא נעים. לפני כעשר דקות, דפיקות חזקות על דלתי.
שני שוטרים (במדים שחורים, מה זה אומר?) מבקשים להיכנס ולשוחח איתי.

"חדר המדרגות שלי והדלת שלי מרוססים כתובותל נאצה. השכנים צילצלו למשטרה. תג תורה, הכותל הוא קדוש. ועוד כיוצא בזה. והדובדבן: "פגי סידור אני יודעים איפה את גרה".

מנשות הכותל נמסר בתגובה: "סביר להניח כי מדובר בצעירים משועממים, הפועלים בהתאם לצלילי ההסתה של מנהיגיהם. הבעיה האמיתית שעומדת בפני החברה הישראלית היא לא מה הם עשו אלא מה יעשו כעת מנהיגי הציבור החרדי. הכתובת על הקיר. אנו קוראות לרבנים להשמיע את קולם ולגנות נחרצות את עצם המעשה ולעצור את ההסתה נגד נשות הכותל, ללא קשר לוויכוח הציבורי הלגיטימי".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת מגנה בתוקף את ריסוס כתובות הנאצה בפתח ביתה של פגי סידור מנשות הכותל.

ברקת אמר כי ריסוס הכתובות הוא אלימות לכל דבר וכי יש לטפל בה בכל חומרת הדין. "הדרך ליישוב מחלוקות בעיר אינה באלימות, אלא בשיח והידברות והגעה להסכמות רחבות ככל הניתן שייתנו מענה לצרכי כל הצדדים".

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א מגנה בחריפות את המעשה הנפשע של כתיבת גרפיטי על ביתה של גב' פגי סידור: "לא זו דרכה של תורה, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום! הזהרתי מפני התלקחות ושנאת חינם, אני מתפלל ומקווה שנצליח לעצור את ההידרדרות וימצה פיתרון שהכותל יוותר כאדמת קודש המאחדת ומלכדת ולא אדמת מריבה. אמשיך לפעול ברוח זו, ואני קורא לכל הקבוצות הקנאיות להסיר את ידיהם מהמקום הקדוש הזה".

מתוך דף הפייסבוק של פגי סידור 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא להאמין לשקר הזה, זה פרובוקציה של ציונים!  (ל”ת)

  ציונית שהתפכחה

 2. כל פעולה נגד ''נשוט הקוטל'' לגטימית מבחינת ההלכה. יי''כ למבצעים  (ל”ת)

  חיפאי

 3. קירות חדר המדרגות  

  ללוש

 4. בשמך יקראוך ובמקומך יושיבוך !! את מסריחה אז קבלי את זה הרי את בחרת לעשות מעשי נבלה אז מה את מצפה

  מטומטמת מה רוצה שה' יכתוב עליה שהיא בעלת ריח טוב ?

;