1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

השקה היסטורית: רשות המסים והביטוח הלאומי במהלך מהפכני

רשות המסים והביטוח הלאומי במהלך מהפכני, במהלכו יהיה ניתן להגיש בקשות לוועדה רפואית להקלות במס בממשק מקוון משותף | השימוש במערכת יזרז הליכים ויצמצם את הביורוקרטיה ויפחית את השימוש בניירת

 

יוסי ריינרכ"ו אדר ב תשפ"ב 29/03/2022 13:26

יצמצם את הביורוקרטיה : פלאש 90 אברך מעיין בהוצאות הביטוח לאומי. צילום אילוסטרציה צילום: פלאש 90

ממשק משותף חדש: רשות המסים והביטוח הלאומי משיקים שירות משותף מקוון חדש, המאפשר ללקוחות המבקשים שוועדה רפואית תקבע את שיעור הנכות לצורך הקלות במס בגין מוגבלות רפואית, לנהל את תהליך הגשת הבקשה ללא צורך בהגעה פיזית למשרדים, תוך התנהלות מול שני הגופים במערכת מקוונת אחת.

המערכת החדשה, שנקראת "מערכת מקוונת לוועדה רפואית לפטור ממס", מאפשרת הגשת בקשה לוועדה רפואית לפטור ממס הכנסה באופן מקוון, העברתה בממשק ישיר למס הכנסה ולביטוח הלאומי יחד עם כל המסמכים הנלווים, הכוללים דו שיח מקוון עם מס הכנסה והביטוח הלאומי בנוגע לטיפול בבקשה, חיווי מלא ללקוח על סטטוס הבקשה, קליטה מקוונת של החלטת הוועדה, הטמעת החלטת הוועדה במערכות ומתן אישורים באזור האישי ללקוח, בשני הארגונים. 

השימוש במערכת, שמוחשב מהקצה אל הקצה, אמור לייעל את הטיפול בבקשות והוא חלק משיתוף פעולה בין הגופים שנועד לצמצם בירוקרטיה ולהפחית את השימוש בניירת, לשפר את מהירות הפרוטוקול ולהנגיש פעולות ושירותים מקוונים לציבור. מהלך זה בא בהמשך לקידומם של מהלכים מקוונים נוספים ברשות המסים כמו תיאום מס באופן מקוון, דוח מקוון מלא, שומה אוטומטית במיסוי מקרקעין ועוד, וכן בביטוח הלאומי כגון: ועדות רפואיות בוידאו צ'אט, הקלטתן, הנגשה לאוכלוסייה הערבית והחרדית וכיו"ב. 

מנהל רשות המסים, ערן יעקב: "המערכת המקוונת לוועדה רפואית לפטור ממס תקל על אנשים עם מוגבלויות לממש את זכאותם להטבות מס. השקת המערכת משקפת את מחויבותה העמוקה של רשות המסים למטרה חברתית זו כמו גם את מחויבותנו לשיפור השירות עבור כלל הציבור, דרך העברה של מגוון פעולות לאמצעים דיגיטליים וערוצים מקוונים".

מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר: "צמצום הבירוקרטיה ושיפור השירות לאזרח הוא תהליך מחוייב המציאות של כל ארגון החפץ החיים ובוודאי ברגעים שבהם אדם זקוק לסיוע".

עוד הוסיף ואמר כי הקלה ואוטומציה של תהליכים שדרשו בעבר המצאת טופסולוגיה וטרטור בין מספר ארגונים, מתנקזים היום לתהליך יעיל ומקוצר עבור האזרח וזהו בדיוק הכיוון שאנו ממשיכים לשאוף אליו כדי להעניק סיוע סוציאלי באופן ממחושב ואפקטיבי".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הטפילים החרדים מקבלים עדיפות בכל תחום  (ל”ת)

    גמיש 2000

  2. אנטישמיות  


;