ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
סובלת ממגבלה קשה בתנועות

מעדה על מדרגה בגן ופוצתה בסכום של מאות אלפי שקלים

תושבת אשדוד, בת 58, שעבדה כסייעת בגן ילדים עירוני, הגישה תביעת פיצויים נגד עיריית אשדוד ונגד ‘הכשרה ביטוח’ המבטחת אותה, לאחר שמעדה על מדרגה חדשה | סך הפיצויים לה זכתה האשה הגיעו לכרבע מיליון ש"ח

מעדה על מדרגה בגן ופוצתה בסכום של מאות אלפי שקלים
נפילה במדרגות. אילוסטרציה צילום: unsplash

סייעת בגן עירוני שהפכה לנכה לאחר שמעדה על מדרגה מסוכנת בגן, תבעה את הגורמים ופוצתה בכרבע מיליון שקלים: בתביעות שהוגשו בשמה באמצעות עו"ד דביר שמעיה ועו"ד מיכאל מירל ממשרד עורכי הדין שמעיה מירל ושות,' נטען, כי לפני כשנה וחצי, עת עבדה בגן, מעדה התובעת על מדרגה חדשה, שלא הייתה קיימת במקום לפני כן. המדרגה התנשאה לגובה של כ-2 ס"מ בלבד, ומוקמה בפתח הגן, הנמצא בבניין של העירייה המהווה קומפלקס של גנים. 

עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל. 

כתוצאה מהמעידה, איבדה האישה את שיווי משקלה, הוטחה בעוצמה רבה ברצפה, ונחבלה קשות. מיד לאחר האירוע, הובהלה האישה לקבלת טיפול במרכז לרפואה דחופה 'טרם', כשהיא סובלת מחבלות וכאבים עזים בירכיים, בכף ידה, בכתף ובלסת.

לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, חרף טיפולים אותם עברה, הכאבים מהם סבלה לא חלפו, אלא רק החמירו. בשל כך ביקרה האישה אצל מספר מומחים רפואיים וביניהם אורטופד מומחה ומומחית ברפואה תעסוקתית. 

האורטופד קבע כי האישה סובלת ממגבלה קשה בתנועות הגב התחתון והצוואר, הקרנות כאב לרגל ימין, קרע בכתף שמאל וכן כאב והגבלה ניכרת בהנעת מפרק ירך ימין. עוד ציין אורטופד, כי האישה מתניידת בצליעה בעזרת מקל על רגל ימין. להערכת האורטופד, האישה אינה כשירה לעסוק בעבודתה לצמיתות.

הרופאה התעסוקתית קבעה ג"כ, כי בשל מצבה הרפואי של האישה, היא אינה כשירה לשוב לעבודתה, וזקוקה להמשך הטיפולים. 

לתביעה צורפה חוות דעת נוספת, של מומחה לאורתופדיה. "להערכתי" ציין המומחה, "מאחר שהתובעת היא סייעת בגן ילדים, עבודה אשר כרוכה בעמידה ובהליכה ממושכות... הרי שלאור הפגיעה היא אינה יכולה לשוב לעבודתה".

לאחר שהאירוע הוכר כתאונת עבודה, הופנתה האישה לוועדה רפואית מטעם המל"ל, שקבעה לה שורה של נכויות זמניות, וכן נכות צמיתה בשיעור של 19 אחוז.

בשלב זה, ולאחר שהמל"ל קבע לאישה את שיעור נכותה הצמיתה, הגישה האישה באמצעות עוה"ד שמעיה ומירל, תביעה נזיקית לביהמ"ש השלום באשדוד, נגד עיריית אשדוד המפעילה את גן הילדים, ונגד חברת 'הכשרה ביטוח' המבטחת את העירייה. בתביעה נטען, כי הנזקים הקשים נגרמו לאישה, נבעו ממחדליה ומרשלנותה של העירייה. 

לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, העירייה לא טרחה להזהיר את העוברים ושבים בשילוט מתאים מפני המדרגה המסוכנת, לא טיפלה במפגע כנדרש ממנה ולא עשתה דבר כדי למנוע את התאונה. 

לאחר משא ומתן בין הצדדים, הסכימו העירייה וחברת הביטוח 'הכשרה' לפצות את האישה בכ-80 אלף שקלים. פיצוי זה מצטרף לגמלה בסך של כ-86 אלף שקלים, אותה העביר אליה המוסד לביטוח לאומי. 

בנוסף, העבירה 'ביטוח ישיר' לאישה כ-87 אלף שקלים נוספים, במסגרת פוליסה לתאונות אישיות אותה רכשה האישה מהחברה לפני מספר שנים. אשר על כן, כלל הפיצויים שלהם זכתה האישה בסופו של דבר, הסתכמו ביותר מרבע מיליון שקלים.  

 

ביטוח לאומי ביטוח עיריית אשדוד תביעה נפילה במדרגות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד