1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

משרד החוץ הפלסטיני נגד לפיד: "ביקור פרובוקטיבי"

הפלסטינים לא אהבו את ביקורו של השר לפיד בשער שכם מוקדם יותר היום. משרד החוץ הפלסטיני פרסם הודעה שבה גינה את ביקורו של לפיד בשער שכם: "מגנים את ביקורו הפרובוקטיבי של לפיד בשער שכם, ואת הבטחותיו לפרוס כוחות ביטחון נוספים על מנת לספק אבטחה במהלך החגים היהודים"

ישראל לפקוביץב' ניסן תשפ"ב 03/04/2022 23:47

בן גביר מתסיס? יאיר לפיד בשער שכם יאיר לפיד בשער שכם צילום: אריה לייב אברמס, פלאש 90

משרד החוץ הפלסטיני פרסם הודעה שבה גינה את ביקורו של ראש הממשלה החליפי שר החוץ יאיר לפיד בשער שכם מוקדם יותר היום (ראשון).

בהודעה נאמר: "מגנים את ביקורו הפרובוקטיבי של לפיד בשער שכם, ואת הבטחותיו לפרוס כוחות ביטחון נוספים על מנת לספק אבטחה במהלך החגים היהודים. משרד החוץ הפלסטיני רואה בדברים האלה הסתה נגד הפלסטינים וביטוי מכוער לאפרטהייד הישראלי". כך דווח ב-Ynet.

מוקדם יותר לפיד השתתף בהערכת מצב בחפ"ק המשטרה בירושלים וסייר בשער שכם. כזכור היום שר החוץ וראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, ביקר בחפ"ק משטרת ישראל בירושלים ובשער שכם, יחד עם סגן השר לביטחון פנים, יואב סגלוביץ והאלופה במיל' שרת הכלכלה אורנה ברביבאי ומנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז.

ראש הממשלה החליפי הגיע לשער שכם: "תקופה מתוחה"

הערכת המצב והסיור נוהלו על ידי מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, ממ"ז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, סממ"ז ירושלים, תת ניצב דני לוי, מפקד מרחב קדם, תת ניצב סמי מרציאנו, מפקד מג"ב ירושלים, תת ניצב מאיר אליהו ומפקד מרחב דוד, ניצב משנה נתי גור.

לפיד אמר לשוטרים בשטח: "אני רוצה להגיד לכם כאן משער שכם. כשכולנו נהיה עם המשפחות שלנו בליל הסדר כ-8000 שוטרים יהיו בחוץ שומרים על החיים של אזרחי ישראל. זו תקופה קשה, זו תקופה מתוחה אבל יש לנו משטרה שאפשר לסמוך עליה שתעביר אותנו את התקופה המורכבת הזאת. אני גאה בשוטרים שלנו, באנשי מג"ב, בצה"ל, בכל מי ששומר עלינו בימים המתוחים האלה.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי אמר לשר לפיד בעת הביקור: "כבוד השר, משטרת ישראל נמצאת כעת בשיא היערכותה ופריסתה בשטח לאבטחת אירועי הרמדאן בצל אירועי הטרור. זו היערכות שתימשך שבועות ארוכים. בימים אלה הציבור נחשף לגבורת השוטרים והלוחמים, גבורה ומקצועיות שתמיד הייתה שם ושאותה אנו מנחילים לכל השוטרים. ירושלים הוא מחוז מורכב שבו אנו משקיעים את מירב משאבנו למען ביטחון התושבים והמבקרים מכל העדות והדתות".

מסתבר איפה שביקורו של השר לפיד גורם להבערת השטח, שכן בשעות אלו מתרחשים עימותים אלימים בשער שכם עם שוטרים, במהלכם נפצע לפחות שוטר אחד מבקבוק שפגע בפניו. לפחות עשרה מתפרעים נעצרו.

נזכיר כי השר יאיר לפיד מגנה בכל הזדמנות את ח"כ איתמר בן גביר שלדבריו מגיע לשטח כדי להתסיס אותו ובגללו נרצחים יהודים. בן גביר הגיב הערב לגינוי משרד החוץ הפלסטיני וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "יאיר לפיד אל תבעיר את המזרח התיכון. אסור שיהודים יהרגו בגללך!!!".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה קשור שר חוץ לאבטחת המשטרה?  (ל”ת)


  2. בן גביר, היחידי שמיצג 60 אחוז מאוכלוסית הארץ, ורוצים להשתיק אותו  


  3. כ  


  4. מה לפיד פרובוקטור  

    עודד

;