1. עמוד הבית
  2. תוכן מקודם
  3. תוכן מקודם

מנכ"ל מד"א מכר את החמץ אצל הראשל"צ הגרש"מ עמאר

כבכל שנה, רגע לפני חג הפסח, דאגו במד"א למכור את החמץ שברשות הארגון, כפי שדורשת ההלכה * מנכ"ל מד"א אלי בין הקנה לראשון לציון רבה של ירושלים הגאון הרב שלמה משה עמאר את הסמכות למכור את החמץ לגוי בסמוך לחג

כתבה מקודמתו' ניסן תשפ"ב 07/04/2022 14:57
תגיות:

רגע לפני הפסח בשעת ההגבהה בשעת ההגבהה צילום: יח"צ

מנכ"ל מד"א אלי הגיע למשרדו של הראשון לציון רבה של ירושלים הגאון הרב שלמה משה עמאר והקנה לו את הסמכות למכור לגוי את החמץ שברשות הארגון בסמוך לחג.

במהלך המפגש, התעניין הגרש"מ עמאר בהכנות לחג במד"א, בין היתר בירר הרב על ההכנות בתחנות השונות של הארגון לקראת חג הפסח ודן בשאלת כשרות התרופות לפסח ובבדיקת החמץ ברכבי ההצלה ובתחנות מד"א טרם החג. על פרויקט 'קמחא דפסחא' שמד"א מקיים לקראת חג הפסח ב-20 השנים האחרונות אמר הרב עמאר שהוא פרויקט של חסד וגמילות חסדים שמקרב את הגאולה.

לאחר מכירת החמץ ברך הרב את עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום על כל הפעילויות מצילות החיים. הרב ציין בדבריו את המסירות הגדולה והדאגה ואת מנכ"ל מד"א אלי בין שמנהל את הארגון בדעת ותבונה מתוך אמונה בה' "אשריכם מצילי נפשות בישראל כל המציל נפש אחת כאילו קיים עולם מלא. אתם מקיימים עולמות של הקב"ה. אתם מצילים נפשות בכל יום ובכל שעה. המיומנות והנאמנות שלכם נותנים חיים. יוסיף ה' עליכם חיים טובים, חיים מאושרים, ייתן לכם כוחות לבוא בכל זמן והלוואי שלא יזדקקו לכם. ה' יחזק אתכם ויהיו בשורות טובות וישועות ונזכה לחרות של אמת. אמן"

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הודה לרב עמאר ואמר: "מד"א מקפיד על מכירת החמץ לקראת הפסח בכל שנה, בהתאם להלכה. בנוסף, מקפידים צוותי מד"א על שמירת כשרות מלאה לפסח בכל התחנות. אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח כשר, שמח ובטוח".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;