1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. צרכנות

המתינו עם הרכישות: מוצרים רבים בדרך להוזלה משמעותית - הרשימה המלאה

במסגרת התכנית להפחתת יוקר המחיה פרסם משרד האוצר צו לביטול מכסים על חלקי חילוף לרכב, אופניים וקורקינטים חשמליים, מוצרי טקסטיל, כלי מטבח ומוצרים לתעשייה ולענף הבניה | הצו צפוי להפחית משמעותית את המחירים לצרכן

יוסי ריינרי"ב ניסן תשפ"ב 13/04/2022 17:25

מתנת אפיקומן? דארלן, מגבות, מצעים, מיטה, כלי בית מצעים. אילוסטרציה צילום: דוד זר

מוצרים רבים בדרך להוזלה משמעותית: במסגרת התכנית הכלכלית - ״מכס אפס״ שמובילה הממשלה פורסם היום צו הכולל ביטול מכס בגובה של 12% על חלקי חילוף לרכב. מדובר בענף משמעותי מאוד בעל גודל שוק של מעל ל-2 מיליארד שקל בשנה ופערי מחירים של 60% בהשוואה למדינות ה-OECD.

בנוסף, הצו כולל מוצרים לשימוש התעשייה וענף הבניה, כמו מוצרי בטון, קרמיקה, צמנט, אריחים, כיורים, אמבטיות ועוד, וכן מגוון מוצרי צריכה כמו כלי מטבח, מוצרי טקסטיל הכוללים שטיחים, מצעים ומפות, אופניים וקורקינטים חשמליים.

לצד הפחתת המחירים לצרכן, תכנית מכס אפס צפויה להגביר את הפריון בענפי התעשיה המקומיים ובענף הבניה, להביא לחיזוק ענפים אלה ולהפחתת עלויות הבנייה ובהתאם להקלה במחירי הדיור. כמו כן, התכנית תתרום לפתיחת שווקים חדשים לייבוא ולהגדלת הייבוא המקביל. 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. החנויות לא יורידו שקל  


  2. עושקים את העם לפני החג, ואחרכך עושים לו הנחות  


  3. מי צריך הוזלה על מותרות ???  


  4. מי משלם מכס? היבואן, לא הצרכן. הצרכן מוכר את המוצר לחנות, והצרכן רוכש את המוצר מהחנות, לא ישירות מהיבואן. גם היום היבואנים מוכרים את המוצרים מרווחים של שקלים בודדים, והחנויות מוכרות ברווחים של 200-1000%. וככה יהיה תמיד פה במדינה  (ל”ת)


  5. אין מכס על אופניים כבר הרבה שנים.  (ל”ת)

    יוקי

;