ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
רגע ההכרזה

זהו חתן חידון ההלכה של 'קול חי' לשנת תשפ"ב

בתום ערב מוזיקלי מותח ומהנה, הוכרז הרב יוסף חיים לסרי כחתן ההלכה העולמי של רדיו קול חי לשנת תשפ"ב | על הבמה נכחו גדולי הרבנים ופוסקי ההלכה | הופיעו לאורך הערב; האמנים מוטי שטיינמץ ויונתן שיינפלד

זהו חתן חידון ההלכה של 'קול חי' לשנת תשפ"ב
גמר חידון ההלכה - קול חי צילום: דניאל נפוסי ויצחק הרץ

אמש התקיים בבנייני האומה בירושלים אירוע הגמר של 'חידון הלכה למעשה' העולמי עם הגאון הרב אופיר מלכא ובהנחיית אריאל ברמן. במעמד לכבודה של תורה השתתפו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א. האמנים מוטי שטיינמץ, יונתן שיינפלד ורפאל אוזן, הנעימו את המעמד המרשים.

החידון שמשודר לכל אורכו ב'קול חי', מהווה את ספינת הדגל של עולם ההלכה היהודי. אלפי משתתפים הגיעו לבנייני האומה כדי לחלוק כבוד לארבעת האברכים החשובים שהגיעו לגמר החידון. בתום מעמד ארוך ומותח, סבבי שאלות בעיון ובקיאות וסבב נוסף של שאלה בכתב, הוכתר האברך הרב יוסף חיים לסרי מנתיבות ל'חתן הלכה למעשה' העולמי לשנת תשפ"ב. לסגנו הוכתר האברך הרב משה בן נון מבאר יעקב.

רגע ההכרזה על חתן ההלכה לשנת תשפ\"ב

הגאון הרב אופיר מלכא שיזם את החידון וחיבר את השאלות, ניווט ביד אמן בין המתמודדים ואתגר אותם בשאלות מורכבות בהלכות ברכות ממשנה ברורה ונושאי כליו, כשמנחה הערב אריאל ברמן מפנה את השאלות בזה אחר זה למתמודדים בצורה אקראית.

באירוע הנכבד השתתפו גדולי ישראל ובראשם ראש ישיבת 'אור החיים' וחבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול הרב ראובן אלבז, ראש ישיבת פורת יוסף הגאון הגדול רבי משה צדקה, ראב"ד ירושלים הגאון רבי ברוך שרגא, וכן סגן וממלא מקום ראש העיר הרב צביקה כהן, שהביא את ברכת ראש העיר והעירייה.

במהלך האירוע נהנו המשתתפים ממופע מוזיקלי מרהיב ומשובח עם גדולי הזמר החסידי, מוטי שטיינמץ, יונתן שינפלד, רפאל אוזן ומקהלת נשמה, בליווי תזמורתו של המנצח רובי בנט, ששימחו את אלפי בחורי הישיבות ואברכי הכוללים שגדשו את האולם הענק בבנייני האומה והריעו לכבודה של תורה.

הפקה: קול חי ודוד פדידה | תמונות: דניאל נפוסי ויצחק הרץ | וידאו: אסף קליין, רואים את הקולות.

חידון ההלכה חידון הלכה למעשה רדיו קול חי מוטי שטיינמץ יונתן שיינפלד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד