ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024
עשרות הפרות

"הייתי בטוח שנרשם אוטומטי": ההסבר של בעל החנות למבקרים

מבקרי ניהול ספרים ערכו 70 ביקורות בבתי עסק ו-50 ביקורות נוספות לאכיפת החוק לצמצום השימוש במזומן בערים חולון ובת ים | "הייתי בטוח שסליקות אשראי נרשמות אוטומטית בקופה", הסביר אחד מבעלי העסקים

"הייתי בטוח שנרשם אוטומטי": ההסבר של בעל החנות למבקרים
אילוסטרציה צילום: pixabay

מבקרי ניהול ספרים במשרד פקיד שומה חולון ערכו לאחרונה מבצע בתחום השיפוט של הערים חולון, בת ים ואזור. במהלך המבצע נערכו 70 ביקורות בבתי עסק ועוד 50 ביקורות לאכיפת החוק לצמצום השימוש במזומן.

במסגרת המבצע נמצאו 12 הפרות מסוג אי רישום הכנסות. כך, למשל, בעסק למכירת פרחים ומתנות בחולון נמצא כי כל שוברי האשראי מיום הביקורת ומימים שקדמו לה לא נרשמו בקופה רושמת או בכל תיעוד שהוא בספרי העסק. סך שוברי האשראי שנסלקו ולא נרשמו היה 15,205 ₪. לשאלת המבקרים מדוע לא נרשמו הכנסות אלה בקופה או בספרי העסק, השיב אחד מבעלי העסק כי "הייתי בטוח שזה עובר אוטומטית בקופה".

במסעדה בבת ים מצאו המבקרים יומן שבו נרשמו הזמנות לאירועים פרטיים. מהיומן עלה כי מקדמות בסכום כולל של כ-1,000 ₪, אשר שולמו לבעל המסעדה עבור אירועים פרטיים, לא נרשמו בקופה או בספרי העסק. לשאלת המבקרים מדוע לא נרשמו הכנסות אלו, השיב בעל המסעדה כי הוא "יתקן את העניין".

בנוסף, נמצאו במבצע 6 הפרות של החוק לצמצום השימוש במזומן, בסכום כולל של כ-160 אלף ₪. למבצע קדם תכנון שכלל מיפוי של העסקים המיועדים לביקורת, על סמך מידע מודיעיני, עבירות קודמות ותוכנית העבודה. כמו כן, קדמו למבצע קניות מקדימות ותצפיות.

מבצע זה נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

ביקורת מס הכנסה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד