1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

צייר לי חרד"ק: מודעה ראשונה מהתחרות יצאה לרחוב

מודעה ראשונה מתחרות 'צייר לי חרד"ק' הופצה, עם שלל סיסמאות על החרד"קים • ביהמ"ש דחה בקשת החייל שתבע את המאייר אבישי חן להוציא צו איסור פרסום על שמו
יואל קוריץ, בחדרי חרדים, כ"ב תמוז תשע"ג 30/06/2013 01:56

חרד"קיםתחרות החרד"קים שיצאה לדרך לפני חודש נכנסת לשלב השני: בסוף השבוע האחרון פורסמו בערים החרדיות מודעות ועליהן מתנוסס איור מאת אחד המשתתפים, המבזה את החיילים החרדים.

באיור נראים טנק, ג'יפ צבאי וחיילים חרדים המגייסים בכפייה ילדים בשכונה חרדית. בשולי האיור מופיעים מצד אחד אברכים שקוראים לילדים להיזהר מפני הגיוס, ומן הצד האחר שני חילונים המוחים בפני החרדים על חילול ה' והביזיון שהם גורמים לחיילים החרדים.

קבוצת הילדים הנמצאת על הג'יפ הצבאי זועקת סיסמאות שונות, בהן: "החרד"קים הורסים לנו את החיים", "שמע ישראל..", "רשעים", והחייל החרדי שנמצא על ידם אומר: "עכשיו זה עוד בכפיה אבל בעוד כמה שנים הם ירוצו לבד".

במרכז האיור נראה חייל חרדי רודף אחר ילד במטרה לגייסו: "ילד! אל תברח... אני דתי... אני חרד"ק גאה... אז מה אם אני שגריר של צה"ל?" קבוצת האברכים שעומדת בסמוך, צועקת לעבר החייל סיסמאות שונות כמו: "חרד"ק טורף, תסתלק מפה מיד", ועוד.

אי אפשר לקבוע האם אכן מדובר באיור של אחד ממשתתפי התחרות או שמא באיור של אנשי הקמפיין עצמו. בשולי המודעה נכתב כי הציור הוא של 'בן ציון', ומי שעומד מאחורי העיבוד הגרפי הוא 'דניאל א.'

בתחתית המודעה נכתב: "זכרו! החרד"קים המסתובבים בשכונתינו הם שגרירים של הצבא לקרר את האווירה ולפתות את צאצאינו, הוקאתם חיונית להצלתנו 'וכל המרחם על האכזרים סופו להתאכזר'..".

בתוך כך, בית המשפט לתביעות קטנות בירושלים דחה בקשתו של חייל חרדי, בוגר ישיבת 'קול תורה', שהגיש תביעה בסך 30 אלף שקלים נגד המאייר אבישי חן, שאייר חלק מהמודעות בקמפיין להטיל צו איסור פרסום על שמו. "התובע חושש ואף בטוח שבעקבות התביעה יפגעו בו ובבני משפחתו", כתב החייל בבקשה.

השופט דחה את הבקשה וכתב: "הבקשה אינה מפרטת נסיבות קונקרטיות לפיהן צפוי המבקש ל'פגיעה חמורה' בפרטיותו או בביטחונו האישי - כזו הגוברת על עקרון פומביות הדיון. יתרה מכך, עקרון פומביות הדיון מקבל בתביעה זו משנה תוקף נוכח עניינה הנסוב סביב עילת לשון הרע. זאת, מבלי להביע דעה לעצם השאלה האם תביעה זו בכלל ראויה להתברר בבית המשפט לתביעות קטנות".המודעה


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לפי החוק-עסקינן בלשון הרע על ציבור ,ולכן אין כל אפשרות  

  עו"ד אורי שטינמץ מבני ברק

  • נקווה שהמשטרה הציונית תפעל ביעילות ובמהירות נגד הזבלים האלה. (ל”ת)


 2. אנטישמים לובשי שחורים  (ל”ת)

  הרב בריח

 3. אחרי ש"השיטה הקדושה" של החוגים הקיצונים קרסה טוטלית באושוויץ ובטרבלינקא  

  לייבוביץ

 4. כל הכבוד! חיזקו ואמצו אחלה קמפיין!!!  (ל”ת)

  חרדי

 5. ככה נראה הריקבון מבפנים  

  חילוני

  • אכן, אלו שחלמו כי לאחר שיתגייסו יתחילו להרוייח מליונים מתחילים להתפכח (ל”ת)

   זעליג

 6. שיביאו ציורים מילדי עזה, ויציירו שיטת הסיקריקים לאמתו: כגון הפחה וחמולת אבו-עלאבין נכנסים בתרי"ט בדירת יהודים בצפת ורצחו באכזריות הורים ו-13 צאצא  

  פרצוף האמיתי הסיקריק

 7. ציור יפה של טנק !!  

  תלמיד בישיבה קטנה

  • לא תלמיד ולא ישיבה קטנה 

   מערכת

 8. חילול שם שמים ברבים!  

  מאיר

  • הגיע הזמן 


 9. תודה רבה לכבוד האתר החשוב שהסכים לפרסם את האמת על הצבא למי שלא הספיק...  

  א צופרידענער

 10. גועללללללללל נפששששששש  

  המום

  • אתה מתכוין בוודאי לטיפשים שהחליטו לרוץ אחר הילדים שמפרסמים זאת  

   יצחק

 11. נו באמת זה לא ציור של ילד, זה ציור מקצועי של מבוגר!  

  אורי

 12. למה אתם מפרסמים את הזוהמה הזאת?  (ל”ת)

  אנטישמים יכולים ללמוד מכם. בושה!

 13. למה התמונה מטושטשת?  

  מיקי

 14. יופי! למדו עוד משהו מהאוייבים שלנו, מתי הם יתחילו לעודד את הילדים שלהם להפוך לשהידים? ומה הם מבטיחים להם תמורת זה?  (ל”ת)


 15. אהבתי כנרא שמטושטש כי גם העורך חרד"ק  (ל”ת)

  בן ציון

;