י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
היהודים מרוצים

חבר הפרלמנט: "אני דואג לצרפת ולאירופה, לא רק ליהודים"

רבני הקהילות וראשי הציבור היהודי בצרפת השמיעו אנחת רווחה לאחר היבחרו מחדש של מקרון, אולם העובדה שלה פן קיבלה 41 אחוזים מהקולות, מהווה גורם לדאגה. חבר הפרלמנט היהודי מאיר חביב: "אני שמח על הניצחון של מקרון, בשביל צרפת, בשביל היהודים בצרפת ובשביל היחסים עם ישראל. יש טענות גם על מקרון, אבל בין מקרון ללה פן לא היה שום היסוס"

חבר הפרלמנט: "אני דואג לצרפת ולאירופה, לא רק ליהודים"
עמואל מקרון צילום: לשכת הנשיאות

לאחר הבחירות הדרמטיות בצרפת נרשמת שביעות רצון בקרב יהודי המדינה, לאור נצחונו המרשים של עמנואל מקרון. אך יחד עם זאת העובדה שמנהיגת הימין, לה פן, קיבלה בבחירות 41 אחוז מהקולות, מהווה מקור לדאגה.

חבר הפרלמנט הצרפתי יהודי, מאיר חביב, הביע שביעות רצונו מניצחונו של מקרון בבחירות לנשיאות צרפת. "אני שמח על הניצחון של מקרון. בשביל צרפת, בשביל היהודים בצרפת ובשביל היחסים עם ישראל. יש טענות גם על מקרון, אבל בין מקרון ללה פן לא היה שום היסוס", אמר חביב.

חבר הפרלמנט מאיר חביב

לדבריו, "הערכתי שהוא הולך לנצח אבל זה היה בפער גדול משחשבנו, למרות ש-30 אחוז מהצרפתים לא הצביעו שזה בעייתי. אני מזכיר שהימין הקיצוני קיבל 42 אחוז והשמאל הקיצוני – שהצביע בחלקו למקרון בסיבוב השני – גם התרומם. יש כשלון בפוליטיקה של מקרון שאמר 'אני אביס את הקיצונים'. השמאל הקיצוני האנטישמי קיבל 22 אחוז, מלנשון רוצה להיות עכשיו ראש ממשלה. אנחנו בבעיה גדולה מאוד בצרפת, הקולות הקיצוניים הוכפלו – אבל היום אני שמח".

עוד אמר חביב: "לה פן אמרה שהיא תדאג ליהודים, אבל אני לא סומך על הדי.אן.איי של המפלגה הימנית קיצונית. המוסלמים בצרפת הצביעו בעיקר למלנשון – לשמאל הקיצוני. בברלין הייתה אתמול הפגנה של השמאל הקיצוני והערבים ואמרו 'יהודים החוצה'. אני דואג לצרפת ולאירופה, לא רק ליהודים". הוא הוסיף: "מקרון נכשל בהמון דברים, למרות שהוא בחור מוכשר. צריך להגיד את זה. בהמון נושאים הצרפתים לא מרוצים. אני מקווה שנתעשת והוא יצליח. גם בנושאים יהודיים – חשוב שהשחיטה וברית המילה יוסדרו וימשיכו ושהיחסים עם ישראלי יתהדקו".

עמנואל מקרון מאיר חביב בחירות בצרפת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד