ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
מספר שיא

15,000 מתפללים בקבר יהושע בן נון בכיפל חארס בשומרון

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שהציבור התפלל לרפואת אשתו, נכנס הלילה עם ראש מועצת שומרון לקבר יהשע. הרב לאו: "התורה והזכות על הארץ שלובים יחד". יוסי דגן: "קוראים לממשלה ללמוד מיהשע בן נון לעמוד מול הקמים עלינו"

15,000 מתפללים בקבר יהושע בן נון בכיפל חארס בשומרון
הרב לאו, הרב לבנון ויוסי דגן אמש צילום: רועי חדי - מועצה אזורית שומרון

כ 15,000 בני אדם נכנסו הלילה (ג') למתחם הקבר של יהושע בן נון וכלב בן יפונה שבכפר כיפל חארס בשומרון לרגל ההילולה ליהושע בן נון. זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי כוחות צה"ל.

בין הנכנסים הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, רבנים שעלו בחודש האחרון מאוקראינה בהם הרב וילהלם שעלה עם ילדי בית היתומים מאוקראינה, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, רב השומרון הרב אליקים לבנון, ח"כ לשעבר אורן חזן מתפללים מכל רחבי הארץ. הציבור התפלל לרפואתה של רעייתו של הרב דוד לאו ציפורה פייגא בת הדסה, ולרפואתו של אחד מגדולי רבני הציונות הדתית - הרב חיים דרוקמן.

אלפים בקבר יהושע בן נון בשומרון

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו התפלל במקום לרפואת אשתו ואמר: "מכובדי רב השומרון הרב אליקים לבנון  וידידי יוסי דגן שיחד עם חיילי צה"ל עושים הכל בשביל שנעמוד כאן, בקברו של יהושע בן נון. אנחנו נמצאים כאן שאנחנו עומדים על יד קברו של מי שקיבל תורה ממשה רבנו, מי שלמד תורה בדבקות ארבעים שנה "ומשרתו יהושע בן נון נער לא ימיש מתוך האהל". התורה והזכות של הארץ, שניים השלובים כאחד, הם הבסיס של החוט השלישי של עם ישראל. עם ישראל כולו עומד בתפילה ומבקש מבורא עולם שיזכנו לראות גאולה שלמה, ישועה שלמה ורפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל ובתוכם אני מודה לכל המתפללים לרפואת פייגה ציפורה בת הדסה. יעזור הקב"ה לכולנו".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך את האלפים שהגיעו ואמר: "ברוכים הבאים לכל עם ישראל היקר שהגיע לכאן, 15 אלף איש. יש פה עם כיפות, עם מגבעות, עם כיפות לבנות. כולנו עם ישראל, כולנו עם אחד. אנחנו מגיעים לקברו של יהושע בן נון, הרמטכ"ל הראשון, מנחיל ארץ ישראל שעמד, ואמר 'טובה הארץ מאוד מאוד. עלה נעלה וירשנו את הארץ כי יכול נוכל לה. דווקא בימים אלו, ימים שיש בהם מתחיות ביטחונית, ימים שבהם אויבי ישראל מרימים ראש, אנחנו קוראים לממשלה ללמוד מיהושע בן נון. לעמוד מול העמים. להתעשת וללמוד גבורה מגדולי האומה שלנו ולעמוד מול הקמים עלינו. אנחנו עומדים כאן, ושואבים כוחות מאבותינו, מגדולי האומה, אנחנו מקבלים כוחות לבנות את השומרון ביתר עוז וביתר גבורה".

הרב אליקים לבנון התפלל עם הציבור לרפואת רעייתו של הרב לאו ולרפואתו של אחד מגדולי רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן: "יהושע בן נון כובש ארץ ישראל וארץ ישראל היא ארץ החיים. אנחנו מתפללים כולנו שהקב"ה ישיב חיים גם לרבנית לאו וגם לרב דרוקמן ולכל חולי ישראל. אנחנו במאבקים על תורת ישראל וארץ ישראל. יהושע בן נון, כתוב בכתבי הגר"א, שהוא משיח בן יוסף, מבני אפרים. הוא מוליך את התורה בארץ, מוליך את בניין ארץ ישראל, ומוליך את ישוב ארץ ישראל. בעז"ה בזכותו של יהושע בן נון יקומו כל אלה. יש קמים על התורה, יש קמים על ארץ ישראל וזכותו של יהושע בן נון תעמוד ותקים ובעז"ה מזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו".

ראש המועצה יוסי דגן הודה לחיילי צה"ל מחטיבת אפרים בראשות המח"ט אל"מ מורדי וויס, ללוחמי מג"ב לשוטרי מרחב שומרון ומשטרת ישראל שליוו את הכניסה, למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון בניהול נתנאל שניר לסגן ראש המועצה דוידי בן ציון ולצוות אגף הבטחון במועצה האזורית שומרון על ארגון האלפים.

יהושע בן נון כיפל חארס שומרון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד