1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

אישה חולצה 50 שעות לאחר קריסת בניין

אישה חולצה מהריסות בניין במרכז סין יותר מ-50 שעות לאחר שהתמוטט | עשרות נלכדו תחת ההריסות | צוותי חילוץ פועלים לנסות למצוא עוד ניצולים, כך מסרו כלי תקשורת במדינה

יענקי פרברא' אייר תשפ"ב 02/05/2022 08:06

תשעה נעצרו אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: pexels

משטרת סין עצרה תשעה אנשים, כולל בעל בניין, בחשד לגרימת קריסת בנין על יושביו. כך מסרה סוכנות הידיעות הרשמית 'שינחואה' הסינית. על פי הדיווח בתקשורת הסינית, מחלצים הוציאו אישה על אלונקה בסביבות השעה 16:30 אתמול (ראשון) וניתן היה לשמוע אזרחים צועקים מילות עידוד במהלך המבצע. היא פונתה לבית חולים כשמצבה יציב, למרות ששהתה תחת הריסות במשך 50 שעות.

היא הייתה האדם השישי שחולץ מהבניין נכון ליום ראשון בערב, לאחר שהבניין בן השמונה קומות התמוטט ביום שישי האחרון בעיר צ'אנגשה, בירת מחוז הונאן. כ-20 אנשים נותרו לכודים, ולפחות 39 נוספים נעדרים. מלבד הבעלים, המשטרה עצרה שלושה אנשים האחראים על תכנון ובנייה, וחמישה אחרים על מה שלדבריהם היתה הערכת בטיחות כוזבת עבור קומת אירוח בקומות הרביעית עד השישית של הבניין.

בתיעוד מהמקום נראה כי הבניין התמוטט עד לקומה השנייה בערך, והותיר הריסות פזורות על המדרכה. סוכנות הידיעות 'שינחואה' מסרה שלבניין שמונה קומות, כולל מסעדה בקומה השנייה, בית קפה בקומה השלישית ומגורים בשתי הקומות העליונות. דיווחים אחרים בתקשורת אמרו כי מדובר היה בבניין בן שש קומות. אך הדיירים ביצעו שינויים מבניים בבניין, ולכן סיבת הקריסה נמצאת בחקירה.

המשטרה מסרה כי חברת הבדיקות ההנדסית האזורית הוציאה את דו"ח הבטיחות שהיה כוזב ב-13 באפריל. בין העצורים יש את הנציג המשפטי של החברה וארבעה טכנאים החשודים במתן ההערכה.

בעקבות עלייה במספר הקריסה של מבנים שנבנו בעצמם בשנים האחרונות, נשיא סין שי ג'ינפינג אמר בשבת כי יש צורך לבדוק מבנים כאלה לאיתור סכנות נסתרות ולתקן אותם כדי למנוע תאונות גדולות שכאלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;