1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

מסתמן: בדיקות הקורונה לנוחתים בנתב"ג יבוטלו

לאחר מספר דיונים שנערכו בתקופה האחרונה, מסתמן כי משרד הבריאות החליט לבטל את בדיקות הקורונה לנוחתים בנתב"ג וההערכות הן כי המהלך ייכנס לתוקף כבר בשבועיים - שלושה הקרובים. ייתכן כי מערך הבדיקות ישוב לפעול במידה ויתגלו וריאנטים חדשים

ארי קרויזר, ב' אייר תשפ"ב 03/05/2022 20:26

בתקווה שלא יתגלו וריאנטים חדשים בדיקות בנתב"ג בדיקות בנתב"ג צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

במשרד הבריאות ערכו לאחרונה מספר דיונים בהם נידונה האפשרות לבטל את בדיקות הקורונה המבוצעות לנוחתים בנתב"ג, הערב (שלישי) מסתמן כי התקבלה ההחלטה והבדיקות לנוחתים יבוטלו עוד בחודש מאי, תוך סבירות גבוהה שהמהלך ייכנס לתוקפו כבר בשבועיים - שלושה הקרובים.

אך לצד זאת, ההערכות הן כי מערך הבדיקות לא ייסגר לחלוטין, וזאת בכדי לאפשר את חידוש ביצוע הבדיקות במקרה ויתגלו וריאנטים חדשים. כמו כן, נבדקת האפשרות כי על אף שהחובה הכללית תבוטל, הרי שיבוצעו בדיקות רנדומליות בקרב הנוחתים.

כזכור, בימים האחרונים דווח כי כ25% מהתחלואה היומית בישראל בשבועיים האחרונים מגיעה כתוצאה מישראלים החוזרים מחו"ל, אשר מתגלים חיוביים ע"י בדיקות הקורונה הנערכות בנתב"ג. מערך הבדיקות אף הוכח כיעיל לאחר שבשבוע שעבר התגלו בו מספר מקרי הידבקות בווריאנטים החדשים BA4 וBA5.

לאור הוכחת היעילות של מערך הבדיקות, ישנם מומחים רבים ואף בכירים במשרד הבריאות שממשיכים ומתנגדים לביטול הבדיקות, אך לעת עתה נראה כי ההחלטה התקבלה ובקרוב ישראל תצטרף למדינות רבות בעולם שכבר הסירו את כל מגבלות הכניסה אליהם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חחחחחח  


  2. איך ימצאו וריאנטים אם יסגרו את הבדיקות בנתב"ג?? המקום הראשון למצוא וריאנטים זה המקום שהוריאנטים מיובאים משם... מדינת חלם/בנט  (ל”ת)

    שמויגר

;