תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ"א אדר א' התשפ"ד
01.03.2024
הדשא של השני לא יותר ירוק

הדברים שכל כך חסרים לי אצל אשתי

הוא הסתכל לי בעיניים בעצב רב, אולי כך זה נראה לך כי תמיד הדשא של השני נראה יותר טוב, אבל שרק תדע שאני עובר עם אשתי סבל בלתי יתואר כבר עשרים וחמש שנים || טורו השבועי של מרדכי רוט

הדברים שכל כך חסרים לי אצל אשתי
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בס"ד. היה זה לפני כחצי שנה, פגשתי יהודי וכך הוא סיפר לי: "אני נשוי זה עשרים שנה, יש לנו ברוך השם שבעה ילדים מתוקים.

יש לי מספר עסקים במרכז, כך שכסף לא חסר לי. אני ואשתי בוא נגיד זה תלוי, יש תקופות שאנחנו ממש מסתדרים ויש תקופות שממש לא.

אשתי היא ממש לא רעה, אפילו יש לה דברים שהיא ממש מיוחדת בהם. אבל יש לה מספר דברים שלי באופן אישי מאוד קשה לי איתם, ותמיד הייתי אומר לעצמי: 'לו היה לאשתי את המעלות שכל כך חשובות לי, אז הייתי האדם הכי מאושר בעולם'.

עשר שנות הנישואין הראשונות שלנו עברו בשלום איכשהו. לפני כעשר שנים התחבר אליי שותף לעסקיי, יהודי ממש יקר, ירא שמיים, אמין, וככל שחלף הזמן סמכתי עליו יותר ויותר, ועשינו יחד עסקים מוצלחים רבים. בין לבין התחברתי איתו מאוד, מה שגרם לקשר הדוק בין המשפחות ולביקורים רבים הדדיים.

תמיד אחרי שהייתי מבקר את חבר שלי הייתי במשבר, הייתי אומר לעצמי: 'אוי השם, הלוואי שהיית מביא לי אישה בדיוק כמו אשתו של החבר שלי. זה בדיוק מה שאני צריך. לאשתו יש בדיוק את הדברים שכל כך חסרים לי אצל אשתי'.

החיים כמובן המשיכו, עברה שנה ועוד שנה, ולי רק נהיה קשה יותר. לא הבנתי הכיצד זכה החבר שלי בכזו אישה טובה.

ואני לעומת זה לא כל כך הצלחתי בדבר הזה. אומנם יש לי אישה טובה, דואגת ומסורה אבל כמה דברים אחרים שחשובים לי חסרים. כמה שאני מנסה להסביר לה שזה חשוב לי, היא כאילו לא שמה לב למה שאמרתי לה. בקיצור היא נשארת אותו הדבר ללא שינויים.

לפני מספר שבועות החבר שלי מתקשר אליי ושואל אותי: 'האם יש לך זמן היום בערב לשבת ולדבר. זה עניין חשוב מאוד'.

נפגשנו כמובן באותו לילה. תקשיב, מתחיל החבר שלי להגיד לי בלחש ואז הוא הטיל את הפצצה עליי. אולי יש דברים שלא תבין, אבל אני ואשתי הולכים להתגרש! נשמתי ממש נעתקה ממני מרוב תדהמה. מה אתה מתגרש? הרי יש לך אישה טובה ומיוחדת. מה חסר לך בעולם הזה? למה אתה עושה שטויות?

הוא הסתכל לי בעיניים בעצב רב, אולי כך זה נראה לך כי תמיד הדשא של השני נראה יותר טוב, אבל שרק תדע שאני עובר עם אשתי סבל בלתי יתואר כבר עשרים וחמש שנים.

אני אגיד לך את האמת שהייתי נשאר למרות הסבל שיש לי איתה, אבל לפעמים אדם חייב לגרש את אשתו! לפעמים ההלכה מחייבת כאשר יש דברים מסוימים שהתורה אומרת שצריך להתגרש דברים שאין כאן המקום לפורטם.

החבר שלי התחיל לבכות ואני מבלי לשים לב התחלתי לבכות יחד איתו.

הוא בוכה על המצב שלו ואני בכיתי על הטיפשות שלי, הרי יש לי אישה כזו טובה ומיוחדת.

כותב השורות מרדכי רוט.

אז נכון שיש לי מספר דברים שמפריעים לי, אבל הנה מה שחשבתי שלחברי יש את האושר הכי גדול התברר כבלוף הכי גדול, בסוף היא הכי לא נאמנה, והיא לא מסורה כמו שדמיינתי. והנה אשתי אולי מעט לא מתלבשת כמו שאני רוצה, וקצת לא בסגנון שלי, אבל היא נאמנה, ישרה, דואגת.

והנה אני סתם סובל כבר כל כך הרבה שנים, במקום שאני איהנה מאשתי אשמח איתה ואחיה איתה באושר ועושר.

דמיינתי שהדשא של השני יותר טוב"!

אני פוגש אנשים שמסתכלים בחוץ מה יש לשני ואין להם, והרי כתוב בפרקי אבות: "הקנאה התאווה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם".

אדם חי בדמיונות שהאושר שלו נמצא אי שם והוא לא יודע מספר דברים.

דבר ראשון - בעולם השקר הכול בלוף אחד גדול. מה שנראה נוצץ ויפה ומיוחד זה באמת לא תמיד כך. ויכול להיות שמאחורי האור והיפה והצלצולים יש הרבה חושך.

וברוב המקרים זה כך כי ככל שאני פוגש יותר ויותר אנשים מכל המגדרים ומכל הסוגים אני רואה שהשם יתברך מכין לכל אחד את מה שהוא צריך לעבור בחיים, את התיקון שלו. לכל אחד יש את החבילה שלו, כמו שאומרים.

וגם אם נראה שלשני יש את הכסף, את השלווה, את בן הזוג הכי נוצץ, אי אפשר לברוח מהתמודדויות שהשם יתברך הציב לאדם.

דבר שני - לא שורפים את מה שיש בגלל מה שאין. זה אחד המשפטים החזקים החשובים בחיים.

יש לך אישה טובה יש לה מעלות, אז עכשיו תשרוף את כל המשפחה שלך בגלל מה שאין לאשתך?!

אני לא יכול לתאר כמה סיפורים ששמעתי על אנשים שהתגרשו כי חשבו שהאור נמצא במקום אחר ובסוף הם כל כך התאכזבו.

כי תמיד יש בעיות אם לא כאלו אז בסגנון אחר. צריך לדעת להתמודד עם בעיות לא לברוח מהם.

סיפר לי אותו יהודי, שאחרי השיחה שהייתה לו עם חברו לעסקיו, הוא הגיע לביתו וישב לשיחה עם אשתו.

הסתכלתי לתוך עיניה, הוא סיפר, ואמרתי לה בשקט כשעיניי יורדות דמעות: "אשתי היקרה, רציתי להגיד לך שאת האישה הכי טובה ומיוחדת שיש בעולם".

אשתי לא הבינה מה עובר עליי, עשרים שנה רק לא טוב לי איתה ופתאום היא הכי מיוחדת, מה קרה?!

אבל אשתי הרגישה שכוונתי אמיתית.

דבר נוסף - אדם המאמין באמת בהשם יתברך, חי באמונה ומחזק את עצמו שהשדכן שלי זה בורא עולם. ואם הוא הביא לי את אשתי סימן שזה התיקון שלי בעולם הזה, ולא רק זה אלא זה גם מה שהכי טוב לי בעולם הזה לטובת נפשי רוחי ונשמתי.

אז כמובן שאם יש בעיות אפשר ורצוי ללכת לטפל בהם, אבל זה אחרת לגמרי ללכת לטיפול מתוך אמונה חזקה בבורא עולם שזוהי אשתי והיא הכי טובה לי בעולם כי השם בחר לי אותה.

מבחינה נפשית השלמה זה דבר מאוד חזק. בהרגשה נפשית כאשר אדם משלים ומרפה ויודע שזה בן הזוג שלי וכך צריך להיות וזה הכי טוב עבורי, אז יותר קל לו להתמודד עם בן הזוג שלו ועם הבעיות שלהם יחד.

יצא לי לפגוש אנשים מכל גווני הקשת החרדית. ואני רואה כמעט בכל מקום ואצל כל סוג את אותם דברים שמרגיזים ולא מסתדרים, ושלפעמים יוצאים מפרופורציה.

תאמינו לי העולם הזה מה שנראה בחוץ הוא כל כך לא אמיתי. גם אם נראה לכם ואתם בטוחים שהשני חי בגן עדן אתם לעולם לא יודעים מה יש לו בתוך הבית שלו, בתוך הנפש שלו.

וגם אם כן יש לו משהו שלך אין, תאמין שאין אדם נוגע במה שמוכן לחברו.

נאמר בפסוק: לֹא תַחְמֹד בֵּית רֵעֶךָ, לֹא תַחְמֹד אֵשֶׁת רֵעֶךָ, וְעַבְדּוֹ וַאֲמָתוֹ וְשׁוֹרוֹ וַחֲמֹרוֹ, וְכֹל אֲשֶׁר לְרֵעֶךָ (שמות כ' י"ג).

שואל המגיד מישרים רבי יעקב גלינסקי זצ"ל: מדוע אחרי שמפרטת לנו התורה – בית, אישה, עבד, אמה, שור, חמור, כוללת התורה: וכל אשר לרעך. אפשר לכתוב או את הפרט לחוד או את הכלל לחוד?

ומתרץ: כי כשהתורה מצווה את האדם בלא תחמוד, אין היא מתכוונת שלא תחמוד רק את ביתו המרווח ומכוניתו הנוצצת, אלא אל תחמוד גם את כל מה שיש לרעך – כולל הצרות!!!

שבת שלום ומבורך, זמן פורה, ובשורות טובות.

לתגובות: [email protected]

מרדכי רוט גירושין טור שבועי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד