1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

שמיר זה לא רק יאיר: שם חדש לחדר ישיבות הממשלה

ראש הממשלה המנוח יצחק שמיר ז"ל יונצח במלאת שנה לפטירתו במשכן הכנסת • יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "הכוונה להנציח את כל אותם אנשים שיש להם חלק בבניית הכנסת"
שרי רוט, בחדרי חרדים, כ"ט תמוז תשע"ג 07/07/2013 16:19

השראה פוליטית. צילום: פלאש90 יצחק שמיר. צילום: פלאש 90

ביום שלישי הקרוב יתקיים בכנסת טקס הנצחה לזכרו של יו"ר הכנסת וראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל, במלאת שנה לפטירתו.

לאחר הטקס, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, יוסר הלוט מעל לוח ההנצחה בכניסה לחדר ישיבות הממשלה - שייקרא מעתה על שמו של שמיר ז"ל.

מיד לאחר מכן תתקיים ישיבת מליאה מיוחדת של הכנסת לציון יום השנה, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, יושב-ראש הכנסת יולי אדלשטיין, ראש האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ, שרים, ח"כים בהווה ובעבר, בני משפחתו ומוקירי זכרו.

עם כניסתו לתפקיד, הנחה יו"ר הכנסת לחדש את הנצחת יושבי ראש הכנסת שהלכו לעולמם, מאחר שרק חלקם הונצחו במשכן. הנצחת יושבי הראש היא חלק מתוכנית העבודה של אגף טקסים ואירועים בכנסת, כשהכוונה היא להמשיך ולהנציח את כל יושבי הראש שנפטרו במקומות שונים ברחבי המשכן. מעתה ואילך, תשתמש הכנסת בשם חדר הממשלה ע"ש יצחק שמיר, גם בכל פרסומיה, בהזמנות לאירועים, בהודעות לעיתונות וכדומה.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הסביר: "אני רואה חשיבות רבה לתת כבוד לאותם אנשים שיש להם חלק חשוב בבניית הכנסת כמוסד מרכזי בהוויה הציבורית הישראלית. חשוב להנציח את שמם ואת פועלם
של האנשים שהפכו את הכנסת למה שהיא היום".

בהתייחסו ליצחק שמיר אמר אדלשטיין: "יצחק שמיר היה ראש ממשלה ויושב ראש כנסת מוערך, והוא מסוג המנהיגים שהטביעו חותם ממשי על ההיסטוריה של ישראל. כך, עוד לפני הקמת המדינה בתקופת המחתרות וודאי לאורך שנים רבות, כשמילא, תמיד ביושר ובמנהיגות נחושה, שלל תפקידים מרכזיים בהנהגת המדינה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;