י"ח אייר התשפ"ד
26.05.2024

שוטרים מפחדים מכוס קפה? • "החלטה הזויה ושגויה"

לקראת הופעתן החודשית של 'נשות הכותל', אסרה המשטרה על קיום החלוקה הקבועה של תה וקפה למתפללים • ר' דוד וייסנשטרן כואב: "אלף מתפללים צריכים להיענש?"

נשות הכותל. צילום: קובי הר צבי
נשות הכותל. צילום: קובי הר צבי

מידי בוקר, במשך 14 שנים, נוהג דוד וייסנשטרן מירושלים לחלק בכותל המערבי שתיה חמה ועוגה לכל דורש. מחר (ב), בעקבות הפרובוקציה המתוכננת של ארגון 'נשות הכותל', אסרה עליו המשטרה את החלוקה.

חשש המשטרה הוא שכוסות הקפה והתה יושלכו לעבר השוטרים שיהיו במקום כדי לשמור על הסדר, בדיוק כפי שאירע בראש חודש אייר - לפני חודשיים, אז נערי שוליים השליכו כוסות שתייה חמה לעבר השוטרים.

הבוקר שוחח וייסנשטרן עם יגאל לוי, מנהל רחבת הכותל המערבי, שסיפר לו כי המשטרה אסרה את חלוקת השתייה החמה. גם בחודש שעבר התקבלה החלטה דומה, "זו החלטה הזויה לחלוטין", אומר וייסנשטרן ל'בחדרי חרדים'. "רק בגלל כמה פרחחים, 1000 איש צריכים להיענש?"

לדבריו, מחלוקת השתייה נהנים מאות אנשים מידי בוקר. החלוקה בדרך כלל מתבצעת החל מהשעה 4 לפנות בוקר ועד השעה 8. "בגלל שבשעה 7 מגיעות הנשים ההזויות האלו אני לא יכול לחלק?", הוא תמה. "יש אנשים מכל רחבי הארץ שמגיעים ממרחקים עצומים כדי להתפלל, ומקבלים בתחילת או בסוף התפילה כוס קפה או תה וחתיכת עוגה, וזה מחייה אותם לכל היום. זו חשיבה שגויה של המשטרה".

מחר (ב'), ראש חודש אב, יגיעו אלפי בנות סמינרים ונשים חרדיות לעצרת תפילה שתיערך ברחבת הכותל המערבי נגד הפרובוקציה המתוכננת של נשות הכותל. עוד קודם התפילה המתוכננת לשעה 6:30 תוצב מערכת הגברה ברחבה, ולרשות המתפללות יעמוד צי אוטובוסים שיעברו בשכונות החרדיות לכיוון הכותל המערבי וחזור. במשטרה נמצאים בהיערכות שיא לקראת העצרת המתוכננת כדי למנוע מהומות.
קפה כותל המערבי נשות הכותל תה חלוקה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד