ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
ממלכה אנטישמית

בגלל טלית ותפילין: ישראלים לא הורשו להיכנס לירדן

כ-40 סוכני ביטוח מישראל שרצו לצאת לחופשה קצרה בירדן נאלצו לחזור לאחר שלא הורשו להיכנס עם 'סממנים דתיים. "בדובאי היו מאוד בסדר איתנו, הגענו עם התפילין, קיבלו אותנו באהבה ולא הייתה שם שום בעיה, בירדן לא יודעים לכבד"

בגלל טלית ותפילין: ישראלים לא הורשו להיכנס לירדן
גבול ישראל/ירדן, אילוסטרציה צילום: דוד כהן, פלאש 90

כארבעים סוכני ביטוח יצאו לחופשה קצרה בת שני לילות בירדן. הם עברו את הגבול הישראלי באילת, הגיעו לגבול הירדני, שם בדקו הבקרים הירדנים את התיקים של התיירים הישראלים. במהלך הבדיקה מצאו הירדנים תפילין בתיקים של שבעה ישראלים והודיעו להם שלא יוכלו להיכנס עם התפילין לירדן.

הירדנים הסבירו שמדובר בנוהל שנועד לשמור על ביטחונם של התיירים. המטיילים סיפרו ל'ישראל היום': "ברגע שבדקו את התיקים התחילו להוציא את התפילין שלנו מהתיקים ובמקביל ביקשו את הדרכונים. הכניסו אותנו לחדר ושם הסבירו לנו שאסור להכניס סממנים דתיים, הם תירצו את זה כ'שמירה על הבטחון שלנו' למרות שאמרנו להם שאנחנו מניחים תפילין בחדר, אין פה סממן דתי שאנחנו מסתובבים איתו על הראש, חזרנו לישראל".

אחד מהם אמר: "אני רוצה לראות שאם זה היה קורה הפוך והיו אומרים למוסלמים או נוצרים שאי אפשר להכניס סממנים דתיים לישראל, זה היה הופך לבלאגן גדול. למה בירדן עושים עם זה בעיות? לא מזמן היינו בדובאי והיו מאוד בסדר איתנו, הגענו עם התפילין, קיבלו אותנו באהבה ולא הייתה שם שום בעיה, מאוד כיבדו אותנו, למה בירדן לא יודעים להתייחס אלינו בכבוד?"

הם סיפרו אתמול (שלישי) ל'ישראל היום': "אנחנו חוזרים עכשיו לאילת, מנסים לארגן אישור מיוחד שיכניסו תפילין אחד או שניים שכולנו יחד נניח בהם. אם כן יכניסו אחד או שניים אז למה לא להכניס את של כולם? אנחנו לא עושים דווקא, אנחנו באים ליהנות מחופשה קצרה, התפילין זה לא סממן בולט, בסך הכול נשארים בחדר, מניחים בחדר סגור וזהו", מוסיפים הישראלים.

בפרסום משרד החוץ נכתב: "שלטונות ירדן מציינים כי מסיבות ביטחוניות הם מבקשים מישראלים דתיים לא להבליט את סממני הדת: טלית, כיפה וכו'. לא אחת קרה שבמעבר הגבול לא התאפשרה הכנסת פריטים כגון טלית ותפילין, והמבקר התבקש לשוב לישראל או להפקיד את חפצי הדת במעבר הגבול, עד לסיום ביקורו בירדן".

ירדן תפילין משרד החוץ אנטישמיות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד