ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
במשך כ-10 שנים

דיווח על עצמו כגרוש: הזמר נעצר בחשד שהעלים מיליונים

בפעילות משותפת של רשות המסים וביטוח לאומי נעצר זמר מהדרום בחשד להעלמת הכנסות של מעל 2 מיליון ש"ח ודיווח כוזב לביטוח לאומי | לפי החשד, הזמר דיווח על עצמו כגרוש ללא הכנסות ובפועל הופיע ברחבי הארץ

דיווח על עצמו כגרוש: הזמר נעצר בחשד שהעלים מיליונים
אילוסטרציה צילום: pixabay

זמר מהדרום נעצר בחשד להעלמת הכנסות בסכום של למעלה מ – 2 מיליון שקלים, ובדיווח כוזב למוסד לביטוח לאומי אודות מעמדו האישי.

מהבקשה לשחרור בערובה שהוגשה לבית המשפט עולה, כי במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה שלוחת ירושלים והדרום של ביטוח לאומי נפתחה חקירה בחשד כי הזמר, תושב שדרות, אינו מדווח על הכנסותיו.

אתמול הפכה החקירה לגלויה ונערכו חיפושים ונתפסו מסמכים בביתו. עוד צוין בבקשה למעצר כי מהחקירה עולה שהחשוד מופיע כזמר ומקיים הופעות ואירועים ברחבי הארץ במשך לפחות 10 שנים בסדר גודל של כ-11 הופעות בחודש.

זאת, למרות שהוא מדווח במערכות הביטוח הלאומי כגרוש בעל חוב של כחצי מיליון ש"ח ללא עיסוק וללא הכנסות. על פי החשד, הזמר נוהג לקבל לידיו את התשלום עבור כל הופעה במזומן ללא הוצאת חשבוניות כנדרש, והוא אינו מדווח על הכנסותיו מאירועים אלה, לא מנהל ספרים כנדרש ולא מנהל כלל תיק במס הכנסה.

במסגרת הפעילות, נעצר חשוד נוסף שעל פי החשד, חשבון הבנק שלו מהווה "מכבסה" מהכנסות מאירועים וייצוג אומנים, שלא דווחו לרשויות המס.

 השופט עמיר שקד שחרר את החשוד בתנאים מגבילים ביניהם הפקדת מזומן על סך 30,000 ש"ח, התחייבות אישית על סך 500,000 ש"ח וערבות צד ג' על סך 150,000 ש"ח.

זמר מס הכנסה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד