1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

מנהיג צפון קוריאה תועד לראשונה עוטה מסיכה

צפון קוריאה אישרה היום רשמית את ההתפרצות נגיף האומיקרון במדינה, והורתה על סגר לאומי, מנהיג צפון קוריאה נצפה לראשונה כשהוא עוטה מסיכה על פניו, במשך יותר משנתיים מאז פרוץ המגיפה לא דווח על אף חולה בצפון קוריאה הנמצאת בבידוד בינלאומי

חזקי ניימן, י"א אייר תשפ"ב 12/05/2022 19:20

שנתיים אחרי פרוץ המגיפה מנהיג צפון קוריאה עוטה מסיכה מנהיג צפון קוריאה עוטה מסיכה צילום: צילום מסך מהתקשורת בצפון קוריאה

צפון קוריאה אישרה היום (חמישי) רשמית את ההתפרצות נגיף האומיקרון במדינה, והורתה על סגר לאומי. כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית KCNA. השליט קים ג'ונג און נצפה לראשונה עוטה מסכה בפומבי כשנתיים וחצי לאחר פרוץ המגיפה בעולם.

האומה המבודדת מעולם לא הודתה אף לא במקרה בודד של נגיף הקורונה. הממשלה הטילה סגר נוקשה על גבולותיה מאז תחילת המגיפה ב-2020. על פי הדיווח מערוץ החדשות הרשמי של המדינה, תת-וריאנט של וריאנט האומיקרון הניתן להעברה גבוהה זוהה בבירה פיונגיאנג. בדיווח לא נמסרו פרטים על מספר המקרים או מקורות אפשריים לזיהום. כן דווח, כי הדגימות של האנשים הנגועים נאספו ב-8 במאי.

מקודם יותר דווח, כי נערכה פגישה עם בכירי מפלגת הפועלים, כולל המנהיג קים ג'ונג און, שבה הוחלט כי תופעל מערכת בקרת וירוסים "מקסימום חירום", כך דיווחה סוכנות הידיעות. בינתיים, משרד הנשיאות של דרום קוריאה אמר שהוא מוכן לספק סיוע הומניטרי לצפון.

על פי ערוץ השלטון KCNA, קים הורה לכל הערים והמחוזות "להיסגר בקפדנות" כדי למנוע את התפשטות הנגיף ואמר כי ציוד רפואי חירום יגויס. כלי תקשורת בדרום קוריאה ובסין דיווחו כי הומלץ לצפון קוריאנים להישאר בבית, מבלי להתייחס לנגיף הקורונה. למרות שצפון קוריאה הכחישה שיש מקרים של נגיף הקורונה במדינה לפני כן, מומחים הטילו ספקות לגבי טענות אלה. פיונגיאנג דחתה משלוחים של חיסונים מתוכנית שיתוף החיסונים העולמית 'קובאקס' והעדיפה לסגור את המדינה הרמטית ולא לקחת חיסונים מערביים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איך נדע מה נכון???  (ל”ת)


;