1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

ביומולדת אפשר לרגע להפסיק לריב // יאיר לפיד

בסוף שבוע סוער בסיעות החרדיות סביב השתתפותו בחגיגות יום ההולדת, יאיר לפיד משתף את הזווית שלו, מה הביא אותו לחגוג עם היריב הפוליטי והאם זה אומר שהם בדרך לשיתוף פעולה | מאמר של יאיר לפיד

ארי קלמןי"ב אייר תשפ"ב 13/05/2022 09:30

הסערה סביב יום ההולדת לפיד ביום ההולדת לח"כ גפני לפיד ביום ההולדת לח"כ גפני צילום: בחדרי חרדים

השבוע חגג ח"כ משה גפני בכנסת יומולדת 70. הלכתי להגיד לו מזל טוב. נכתבו על זה לא מעט פרשנויות, אבל החיים פשוטים בהרבה. שני אנשים עובדים באותו בניין, רבים לא מעט, אבל זוכרים שהאישי מתקיים במקביל לפוליטי. יש לי עם גפני ויכוחים פוליטיים רבים, אבל אני מעריך את חריפות שכלו והידע העצום שלו, וברור אני מאחל לו הרבה שנים של בריאות טובה ונחת מילדיו. יש משהו נקי ותמים ביומולדת. אוכלים עוגה, מדליקים נרות, אפשר לרגע להפסיק לריב.

או שאולי לא?

מפני שמיד אחרי שבירכתי אותו חבר הכנסת אוריאל בוסו מש"ס צייץ את המילים הבאות: "גפני היקר, לא יורים בנגמ"ש! אין לנו מחנה אחר ממחנה הימין, ימי הולדת חוגגים עם שותפים מהימין בלבד!" ברצינות? לזה הגענו? אנחנו כבר לא חוגגים יחד ימי הולדת? הכנסנו את הפיצול והשסע גם לשם? אנחנו כבר לא מוכנים לנשוף ביחד על הנרות ולצעוק "מזל טוב"? אי אפשר להגיד למישהו "שתזכה לשנה הבאה", מפני שאם הוא לא מהמחנה שלנו אנחנו לא באמת רוצים שיזכה?

ואיך זה עובד בדיוק? אם אני אגיע עם מתנה ליומולדתו ה-49 של אוריאל בוסו, שיחול בספטמבר הקרוב, המאבטח לא יכניס אותי מפני שאני איש מרכז? שלא לדבר על הדברים הגדולים יותר. כי אם אנחנו לא יכולים אפילו לעשות יחד ימי הולדת, אז ברור שאנחנו לא יכולים להתחתן עם מי שאינו "שותפים מהימין", ולא לעשות איתם בר מצווה לילדים, ולא להזמין אותם לביתנו חלילה. יבוטל אפילו המושג החבוט אבל החביב של "תבואו לעשות אצלנו שבת", מפני שאם שתי דקות של ברכה מכעיסות כל כך את ח"כ בוסו, תארו לכם איזה אסונות עלולים להיגרם מארוחת שבת שלמה בה נשב סביב שולחן עם מפה לבנה ונעשה יחד קידוש.

רבות דובר על הפיצול והשסע בעם ישראל, אבל הציוץ של בוסו זיעזע אותי. אולי בגלל הקלות שבה הוא נכתב. מן קביעה של הברור מאליו. מבחינתו הוא פשוט הזכיר לנו את מה שכולם יודעים - שאנחנו אפילו כבר לא יכולים לשיר ביחד לאנשים מבוגרים שירים ילדותיים כמו "יומולדת חגיגה נחמדת". כי שם אנחנו נמצאים: שונאים, מופרדים, משני צידי הגדר, מוגדרים אך ורק בידי הפוליטיקה בגירסתה הגרועה והמשסעת ביותר.

אז לא. אני לא מוכן לקבל את זה. עוד אפשר לעצור את זה. עוד אפשר להחזיר את העם הזה למקום שבו ביום ההולדת של אדם חוגגים יחד אנשי ימין, שמאל ומרכז. אם יש היום משימה אחת גדולה לפוליטיקה הישראלית, היא לגרום לאנשים לזכור שלא הכל פוליטיקה. אנחנו קודם כל חיים פה ביחד. בטוב וברע, במלחמות ובאסונות, בחגים ובימי הולדת. מזל טוב לרב גפני. עד 120.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריך להיזהר ממנו  


  • ברור. וכי לפיד הזמין פעם את נתניהו ליומולדת כי האישי מנותק מהפוליטי? 


 2. ומי גרם לשסע הזה???  


 3. צודק 100 אחוז  (ל”ת)

  צודק

 4. אם נתניהו שזולל שרימפסים ומחלל יום כיפר הגיע, אז גם ללפיד מותר .  (ל”ת)

  חי

  • גפני 

   משה

  • גפני 


 5. ישר כח על פרסום המאמר  

  ארי

 6. אין בושההההה  

  ימפל

 7. עכשיו כבר אין ספק . אני לגמרי מסכים עם דרעי....  


 8. חחח מי שמדבר  

  סאשה

 9. לא אמיתי!!!  

  מי ומה

 10. לפיד התמים!!! חחחחח  


 11. יאיר לפיד  


 12. אתה אמרת  


 13. פניה היפים של היהדות  

  אלכס פז

  • אין לך לב (ל”ת)

   ציון

 14. כמויות של דמגוגיה! איפה היית כל השנים שפתאום נזכרת שצריך לחגוג יום הולדת?  (ל”ת)

  שי

 15. יום הולדת לגפני  


 16. איכ'ס מה אתם מעלים אותו בכלל לאתר שלכם ?  (ל”ת)


 17. יאירוש! זה הבעיה שלך שאתה כותב במנותק מהמציאות, והמציאות בשטח שאתה גדול המסיתים ושותף למסית איווט השיכור נגד חרדים ובמקום לעזור להם לצאת מהבעיות שלהם אתם רק מחריפים ודוחקים אותם, לדוגמא: גזירת המעונות, הדרה במקומות עבודה ממשלתיים וחוקים מפרי סטטוס קוו בנושאים בוערים ליהדות כל עם ישראל.  


 18. זהירות צביעות! יאיר לפיד הפר ברגל גסה ביותר את כל הבטחות הבחירות שלו ושותף ללמשלת השקרים של בנט והרס מוחלט של כל מה שקשור לדמוקרטיה ויהדות! בושה לבחדרי שמביאים דברי חנופה מהאיש הלא מוסרי הזה!!!!!  


 19. לפיד צודק  


 20. לפיד  

  Bibi

 21. דורך עלינו שם עלינו פס אבל פתאום שהכיסא שלו במצב פקעקטא נזכר שיש יומולדת לגפני.. פחי אשפה  (ל”ת)


  • אמת ויציב (ל”ת)


 22. גפני תפרוש כבר נמאס ממך  


 23. פששש  

  שמוליק

 24. צריכים להפסיק להתייחס לפרחח הזה אין שום חדיבות למה שהוא אומר כל מלה שהוא אומר זה עוד שקר בור ריק שאיו בו מים אהל נחשים ועקרבים יש  

  ציון

 25. אבוקה  

  משה

 26. וואי, יש לכם את זה ביותר שופר?  


 27. למה נותנים לו במה  

  בדוי

;