י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
הרשימה התוקפת

תיעוד חריג: ח"כ כסיף מכה שוטר שחסם את דרכו

פחות מיממה אחרי חברו לרשימה אחמד טיבי שחילץ עצור מידי שוטרים, חבר הכנסת עופר כסיף תועד מתעמת עם שוטר שמונע ממנו להמשיך להפגנה נגד פינוי מבנים באזור | כסיף זעם על השוטר והכה אותו בראשו | צפו

תיעוד חריג: ח"כ כסיף מכה שוטר שחסם את דרכו
ח"כ כסיף מכה שוטר צילום: מתוך הסרטון

חבר הכנסת עופר כסיף מ'הרשימה המשותפת' תועד הבוקר (שישי) מכה שוטר שחסם את דרכו להפגנה נגד פינוי מבנים שנבנו בתוך שטח אש בטוואני שבאזור מסאפר יטא בדרום הר חברון. כסיף, שניסה לנצל את חסינותו ולהיכנס עם רכבו לאזור שהוכרז כשטח צבאי סגור, טען שהשוטר איים לירות בו.

ח\"כ כסיף מתעמת עם שוטר

אמש, בשעות אחר הצהריים, בהפרות סדר אלימות שהתרחשו באזור שכונת בית חנינא בירושלים, עיכבו השוטרים צעיר לאחר שעלה חשד לגביו כשהשליך חפץ חשוד מידיו. במהלך עיכובו בשטח הגיע חבר הכנסת אחמד טיבי, הפריע בביצוע העיכוב, דחף, התלהם ואף אפשר את בריחתו של החשוד בכוח. לאחר מרדף רגלי קצר, החשוד נתפס ונעצר לחקירה במשטרה.

"אנו רואים בחומרה את התנהלותו של נבחר הציבור, שניצל את חסינותו לרעה ואפשר בריחה של חשוד במהלך עיכובו (ללא הצלחה כאמור)", אמרו במשטרה. "הפרעה לפעילות משטרתית לשמירת החוק והסדר הוא מעשה פסול, בפרט כשהוא מבוצע ע״י נבחר ציבור שאמור לשמש דוגמא אישית ולא לסכל פעילות משטרתית".

אחמד טיבי משחרר את העצור מידי השוטרים - שימוש לפי סעיף 27א

חה"כ איתמר בן גביר הגיב על האירוע: ‏"תראו את המחבל ותומך הטרור אחמד טיבי, מפריע לשוטרים בעת מילוי תפקידם, הודף ודוחף שוטר, ואם לא די בכך מבריח עצור ממעצר. תגידו לי אתם מה זה, אם לא סיוע לפורעים ותמיכה בטרור. משטרת ישראל הפרקליטות, לטיפולכם".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב גינה את מעשהו של טיבי ומסר: "אני רואה בחומרה את התנהגותו של ח"כ אחמד טיבי, כאשר פגע היום בפעילותם של שוטרים בירושלים בביצוע תפקידם. שוטרי ושוטרות משטרת ישראל פועלים במציאות מורכבת, והניסיון לשבש את עבודתם הוא בלתי נסבל - בוודאי כאשר מדובר בחבר כנסת שמנצל לרעה את חסינותו. ח"כ טיבי יודע שבמקרה ויש לו טענות כלפי המשטרה - הוא יכול לפנות ישירות אליי". כך השר.

דרום הר חברון עופר כסיף תקיפת שוטר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד