ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024
2,658 עיתונאים נהרגו

"מותה של שירין חושף את שנאתה של התקשורת לישראל"

מומחה להסברה בישראל מסביר את המוסר הכפול המגוחך שישראל נמצאת בו. "מ-1990 עד 2020, 2,658 עיתונאים נהרגו באזורי מלחמה, כאשר עיראק, מקסיקו, הפיליפינים, פקיסטן והודו היו בראש הרשימה". לדבריו, "מותה של שירין חושף את שנאתה של התקשורת לישראל"

"מותה של שירין חושף את שנאתה של התקשורת לישראל"
הלוויית העיתונאית צילום: Jamal Awad/Flash90

מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה מאל ג'זירה הציתה מהומות אדירות בירושלים והביאה להפגנות ברחבי העולם נגד ישראל, אך הצביעות של התקשורת הערבית והעולמית, היא משהו שלא ניתן לעבור לסדר היום. מומחה להסברה בישראל תמיר ורצברגר ציין את המוסר הכפול המגוחך שישראל נמצאת בו. "מ-1990 עד 2020, 2,658 עיתונאים נהרגו באזורי מלחמה, כאשר עיראק, מקסיקו, הפיליפינים, פקיסטן והודו היו בראש הרשימה", כתב ורצברגר. "12 מהם היו עיתונאים של אל-ג'זירה, שבעה מהם נהרגו בסוריה, שניים בעיראק, אחד בתימן, אחד בלוב ואחד, כמובן, בג'נין.

235 עיתונאים נכלאו, כאשר טורקיה בראש הרשימה עם 67 אסירים, מצרים-21, סין-20, אריתריאה-16, ערב הסעודית-14 ובלארוס-11".

"לא היו דיונים או החלטות מיוחדות של מועצת הביטחון של האו"ם עבור כל מוות מהנ"ל, או תגובה תקשורתית כה ענקית. תקראו לזה איך שתרצו. אני קורא לזה אנטישמיות!" הוא אומר.

בסרטון אומר דובר התנועה לקידום ישראל: "מותה של שירין חושף את שנאתה של התקשורת לישראל. ברנט רנו היה עיתונאי מה'טיימס' שנהרג באוקראינה השנה. "כשאתה מקליד ברנט רנו וטיימס בגוגל, יש רק 277,000 תוצאות. פייר היה עיתונאי פוקס שנהרג גם באוקראינה, יש לו 190,000 תוצאות. גם אולכסנדרה הייתה מרשת פוקס ניוז ונהרגה באותו זמן, יש לה רק 30,000. דנית היה מרויטרס ונהרג באפגניסטן, יש לו 407,000 תוצאות".

המומחה מסביר על המספרים הבלתי נתפסים

"שירין הייתה עיתונאית אל-ג'זירה שנהרגה בנסיבות שלא ברורות עדיין. מותה הניב 18.2 מיליון תוצאות, מדהים, במהלך שני העשורים האחרונים, 487 עיתונאים נהרגו, 2,658 נהרגו ב-30 השנים האחרונות, לפי הפדרציה הבינלאומית של עיתונאים, הם נהרגו באופן טרגי באזורי מלחמה. אף אחד מהם לא זכה לרמת כיסוי כזו. הטירוף הזה מונע מהרצון הבלתי נשלט של התקשורת לעשות דמוניזציה של ישראל. ומכיוון שלא ניתן היה להאשים את ישראל ברציחות האחרות, מותם בקושי נרשם".

שירין אבו עאקלה אל ג'זירה ג'נין עיתונאים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד