1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

"היה במעקב": רחפן חיזבאללה חצה לישראל - והופל

צה"ל הודיע כי הפיל רחפן השייך לארגון הטרור חיזבאללה שחצה משטח לבנון לשטח ישראל | "נמנע כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל"

צביקה סגלט"ז אייר תשפ"ב 17/05/2022 11:51

בגבול לבנון רחפן, אילוסטרציה רחפן, אילוסטרציה צילום: Gershon Elinson/Flash90

כוחות צה"ל זיהו והפילו רחפן השייך לארגון הטרור חיזבאללה שחצה משטח לבנון לשטח ישראל. בצה"ל ציינו כי הרחפן היה במעקב על ידי יחידות הבקרה האוויריות לאורך כל האירוע.

"צה"ל ימשיך לפעול על מנת למנוע כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל", נמסר בהודעת הצבא.

מוקדם יותר חשף שר הביטחון בני גנץ את קצב ההתחמשות של שלוחי איראן במזרח התיכון והתייחס לאמירות בנוגע לשליחת שני הכטב"מים בפברואר השנה.

"שלוחי איראן תוקפים מאגרי נפט, שדות תעופה ומתקנים אזרחיים, והיא בעצמה תוקפת באמצעות כוח קודס", אמר גנץ. "היא מפתחת באזור כולו מערכים מבצעיים עם יכולות מדויקות של טילי שיוט, טילי קרקע-קרקע וכטב"מים, לטווח של אלפי קילומטרים".

"כמות האמל"ח האסטרטגי הזה שנמצא בידי שלוחי איראן גדלה משמעותית בשנה האחרונה: בעיראק ישנם מאות פריטים, עשרות רבות נוספו השנה. בתימן גדל בשנה האחרונה מספר הפריטים, והחות'ים מחזיקים בעשרות מהם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה המסקנה מהאירוע הזה? צה׳ל חלש מאודדדד!! אם אין הרתעה נגד חיזבאלה ובאמצע היום יכולים לשלוח רחפן בלי להניד עפעף אז מבחינתי צה׳ל יכול למכור בייגלה  (ל”ת)


  2. אגב הרמטכ׳ל הודיע בהבלעה לפני פחות מחודש שחיל האויר כבר לא יכול לטוס בלבנון בגלל נשק נגד מטוסים שיש לחיזבאלה... מה מטרת ההודעה לאזרחים בחדשות?! לא מובן כלל וכלל!!! אני כתושב הצפון יכול להגיד שכבר חודש לא שומע פה מטוסים  (ל”ת)


;