1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

בעל החברה הבריח סחורות לפעילי חמאס - וייכנס לכלא

3.5 שנות מאסר בפועל על סוחר משכם, שהבריח דרך מעבר כרם שלום לעזה סחורות אסורות עבור פעילי חמאס | כמו כן חולטה לטובת המדינה המכולה שנתפסה עם הציוד שהיה מוכן להברחה

צביקה סגלט"ז אייר תשפ"ב 17/05/2022 17:44
תגיות:

רחפנים ואמצעי תקשורת אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

בית משפט השלום בב"ש גזר היום עונש של 3.5 שנות מאסר בפועל על סוחר משכם, שהבריח דרך מעבר כרם שלום לעזה סחורות אסורות עבור פעילי חמאס.

הנאשם ענאן אבו דהיר, בעל חברת "מילניום טכנולוג'י" למסחר מוצרי אלקטרוניקה, הודה בכך, שקשר קשר עם פעילי חמאס ובמספר הזדמנויות שונות, הבריח לעזה, תמורת תשלום, רחפנים וציוד נלווה כגון סוללות, כונני מחשב ואמצעי תקשורת.

בכתב האישום צוין, כי הנאשם העביר את הסחורות האסורות, "למרות שידע, כי חמאס וארגוני טרור אחרים משתמשים ברחפנים לצורך צילום של תנועת צה"ל בגבול". הנאשם הורשע במסגרת ההסדר בשלושה אישומים בגין ביצוע עבירות של איסור פעולה ברכוש אסור לפי חוק המאבק בטרור, עבירות לפי חוק הפיקוח על ייצוא בטחוני, ועוד.

עו"ד אנה שנייד סברדלוב מפרקליטות מחוז דרום (טענה בשלב הטיעונים לעונש, כי "מדובר במעשים חמורים שחותרים תחת ביטחונה של מדינת ישראל ופוגעים בריבונותיה של המדינה. מעשיו של הנאשם היה בהם כדי לסייע לפעילות של ארגון טרור".

בית המשפט השלום בב"ש קיבל את ההסדר והשית על הנאשם עונש של 42 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך של 200,000 שקלים אשר כבר הופקד כתנאי להסדר לקופת המדינה לפני גזר הדין. כמו כן חולטה לטובת המדינה המכולה שנתפסה עם הציוד שהיה מוכן להברחה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;