1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

השוו כתב יד ומצאו התאמה: כך נעצרה משגרת מכתב האיומים לבנט

במשטרת ישראל מעדכנים כי הושלמה החקירה בפרשת שליחת מכתב האיומים, בצירוף קליע חי, למשפחת רה"מ. לפי המשטרה, בחקירה התברר כי בעבר שלחה ספורטה חניה מכתב מאיים למנדלבליט ובהשוואת כתב יד בין מכתב זה למכתב שנשלח למשפחת בנט - נמצאה התאמה

מאיר גלבועי"ז אייר תשפ"ב 18/05/2022 13:40

בדרך לכתב אישום ראש הממשלה נפתלי בנט ראש הממשלה נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במשטרה מעדכנים היום (רביעי) על השלמת החקירה והגשת הצהרת תובע נגד תושבת אשקלון, אילנה ספורטה חניה, בת ה-65 החשודה כמי שעומדת מאחורי שליחת מכתבי האיומים להם צורף כדור רובה (חי) שהופנו כלפי רה"מ נפתלי בנט ומשפחתו.

במהלך החקירה התברר כי בעבר שלחה ספורטה חניה מכתב מאיים לאביחי מנדלבליט, שכיהן כיועץ המשפטי לממשלה, והגיש כתב אישום נגד נתניהו. לפי המשטרה, החוקרים השוו בין כתב היד במכתב האיומים שנשלח למנדלביט למכתב האיומים שנשלח לרה"מ ומשפחתו, ומצאו התאמה.

מהמשטרה נמסר כי במהלך החקירה שהתנהלה בשבועיים האחרונים ביחידה יאחב"ל בלהב 433, בשיתוף שב"כ ובליווי פרקליטות מחוז מרכז, עלה חשד כלפי תושבת אשקלון בת 65 כמי שעומדת מאחורי שליחת מכתבי הסחיטה.

החשודה נעצרה בתאריך 9.5.22 ומעצרה הוארך מעת לעת. עם התקדמות החקירה התחזקו החשדות לביצוע עבירות הסחיטה, כאמור, והחזקה ונשיאה של אמל"ח.

מתוך חומר החקירה התברר כי החשודה במהלך אפריל השנה, בשתי הזדמנויות שונות, שלחה את המכתבים הללו בצרוף הכדורים והם מוענו לבני משפחתו של רה"מ.

היום, עם השלמת החקירה, הוגשה כאמור הצהרת תובע לביהמ"ש בדבר כוונת פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) להגיש, נגד החשודה, כתב אישום.
במעמד הגשת הצהרת התובע, נעתר ביהמ"ש לבקשת המשטרה להסיר את צא"פ הקיים בפרשה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אכיפה ברברנית, באיומים על משפ' נתניהו, לא נעשה כלום,  (ל”ת)


  2. וואי וואי.. איזה תפיסה של מחבלת!!! לא הייתה כזו מאז קום המדינה!!! עבודה מושלמת של זרועות הביטחון.. שכנגד הפורע הערבי לא עושים כלום!!!! עבודה בעינים!!!  (ל”ת)


;