1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

המורה הערבי השתתף בצעדת מחאה וחזר ללמד

הורי תלמידים בבית ספר בלוד הבחינו כי אחד המורה הערבי השתתף בצעדה לציון 'שומר חומות' ופרעות תשפ"א, בו הערבים התפרעו ברחבי הארץ וכמה יהודים נרצחו. הוא הושעה ליום אחד וזומן לשיחת בירור. למרות זאת הוא חזר ללמד. הנימוק: "השתתפותו באירוע לא נוגדת את ההנחיות"

מאיר שלםי"ז אייר תשפ"ב 18/05/2022 18:28

הושעה ליום אחד ניידת עולה באש בלוד ניידת עולה באש בלוד צילום: Yossi Aloni/Flash90

מורה ערבי השתתף בצעדה לציון 'שומר חומות' ופרעות תשפ"א, הושעה ליום אחד וזומן לשיחת הבהרה שבסופה הוחלט למרות זאת שימשיך ללמד. כך דווח באתר "הארץ".

המורה מלמד ערבית בבית הספר "גני יער" בלוד, והורי התלמידים הבחינו בו דרך תמונות שהשתתף בצעדת המחאה שהייתה ביום שישי האחרון לזכר ציון מבצע שומר חומות ופרעות תשפ"א.

תמונתו של המורה משתתף בצעדה של ערביי לוד הופצה בקבוצות הווצאפ של ההורים, ואחדים מהם דיווחו על כך למנהלת בית הספר ולראש העיר לוד יאיר רביבו. המנהלת החליטה להשהות אותו למשך יום אחד, ועדכנה על כך את המפקחת.

המפקחת זימנה את המורה לשיחת בירור, ולאחר שנערך עמו בירור קצר בנוכחות המפקחת נאמר למורה שלמרות השתתפותו בצעדה כי הוא יכול לחזור ללמד בטענה שזה לא נוגד את הנהלים.

מבית הספר גני יער נמסר: "במקרה הנדון, המורה זומן לשיחה לצורך בדיקה אם השתתפותו באירוע עומדת בנהלים החלים על עובדי הוראה. נבקש להדגיש כי בעקבות השיחה נמצא כי השתתפותו באירוע לא נוגדת את ההנחיות והנהלים בנושא". בבית הספר ביקשו להוסיף כי הם "דוגלים בחופש הביטוי של עובדי ההוראה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הורים, תעבירו את ילדיכם לבי"ס אחר...  (ל”ת)


  2. מורה השתתף בהפגות  


  3. מיד תלונה של ההורים של התלמידים לכל הגורמים הרלוונטים והפסקת הלימודים בכיתה עד שהמורה יוצא מבית הספר לתמיד! להורים יש כוח היום!!!  (ל”ת)


;