י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
ל"ג בעומר תשפ"ב

כ-5,000 משתתפים בהדלקת האדמו"ר מבויאן

בשעות אלו החלה במירון הילולת הרשב"י. כ-5,000 איש בלבד זרמו לעבר ההדלקה המרכזית של האדמו"ר מבאיאן, ההדלקה היחידה שתתקיים על ההר והיא החלה בשעה 20:00. בשעת ההדלקה המשטרה סגרה את התנועה להר

כ-5,000 משתתפים בהדלקת האדמו"ר מבויאן
נרות נשמה לזכר הרוגי מירון צילום: דוד כהן, פלאש 90

שנה אחרי האסון הכבד שגבה את חייהם של 45 בני אדם, הילולת הרשב"י מתקיימת הערב (רביעי) במירון תחת הגבלות ונהלים חדשים, אבטחה כבדה וחשש מהפרות סדר. ההערכה היא כי עשרות אלפים יפקדו את מירון ביממה הקרובה. לפי המתווה, לא ישהו בהר למעלה מ-20 אלף איש וכולם יתחלפו בכל ארבע שעות.

עם תחילת ההדלקה של האדמו"ר מבאיאן, נודע כי בגזרת ההר נמצאים כ-6,200 איש, לעומת 4,900 איש בלבד הנמצאים בהדלקה. בכל שנה השתתפו בהדלקה המרכזית הראשונה עשרות אלפי איש.

יוסי ריינר בדיווח מהר מירון

אתר 'בחדרי חרדים' מעביר הלילה, ליל ההילולא של רבי שמעון בר יוחאי, שידור חי ממעמד ההדלקה בגג הציון הקדוש שבהר מירון, החל מההדלקה היחידה השנה של האדמו"ר מבאיאן הפותחת את אירועי ל"ג בעומר, ועד לתפילות והריקודים בהר, בהשתתפות אלפים בודדים שמורשים לעלות ומתחלפים כאמור מדי ארבע שעות. 

21:45 - במטה ההסברה מעדכנים כי לאחר התייעצות משותפת של ממ"ז צפון שמעון לביא והפרויקטור צביקי טסלר הוחלט כעת על המשך הזרמת התנועה להר. בעוד מספר דקות ישוחררו עשרות אוטובוסים מחניונים עין הוזים, אליפלט ואליקים.

20:36 - ממטה ההסברה נמסר: "מתחם ההילולה הגיע לתפוסה מלאה ובהתייעצות משותפת של מפקד מחוז צפון והפרוייקטור הוחלט על עצירת המתנה של האוטובוסים הממתינים בחניוני ויסות. ברגעים אלו מתקיימת הערכת מצב לקביעת מועד המשך הזרמת התנועה. בטיחות החוגגים חשובה לנו ואנו מתנצלים בפני הממתינים".

20:14 - השר בר לב וסגן השר והממונה על ההילולה, מתן כהנא, העניקו הצהרה לתקשורת קודם ההלקה הראשונה והיחידה של בויאן. "המטרות העיקריות שלנו הן שההילולה תעבור באופן בטוח".

20:00 - החלה ההדלקה המרכזית של האדמו"ר מבאיאן מעל ציון הרשב"י לשידור החי לחצו כאן 

19:25 - האדמו"ר מבאיאן ערך הערב (רביעי), לפני אירוע ההדלקה, טקס הדלקת נרות לזכרם של 45 הנספים באסון בשנה שעברה, בו הקריא את שמותיהם. תנועת האוטובוסים למירון נעצרה בהנחיית מפקד המחוז. לפי נתוני מטה הסברה מירון, סמוך לאתר ההדלקה מתקבצים כ-5,000 איש.

ל"ג בעומר קבר רשבי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד